Fly4free.pl

Nowe studio Harrego Pottera już otwarte. Pakujcie szaty, różdżki i lecimy!

harry potter studio tour
Foto: Warner Bros Studio Harry Potter
Różdżki, szaty, scenografie z filmu, mnóstwo ciekawostek i smaczków idealnych dla fanów Harrego Pottera – dokładnie tym jest Warner Bros Studio Harry Potter pod Londynem. Po spektakularnym sukcesie tej atrakcji, przyszedł czas na zbudowanie jej w kolejnym miejscu. Teraz niezwykłą wycieczką po świecie magii będą mogli cieszyć się także turyści w Tokio.

Zawsze chciałeś wiedzieć, do którego domu dopasuje cię Tiara Przydziału? Jesteś pewien, że nie ma w tobie nic z mugola? Chciałbyś zdobyć swój własny list do Hogwartu, wsiąść do Hogwart Express i zajadać się przekąskami razem z Ronem i Harrym, zasiąść w Wielkiej Sali, a przede wszystkim zrobić solidne magiczne zakupy na Pokątnej? To wszystko jest możliwe. I od niedawna – nie tylko w jednym, ale już w dwóch miejscach na świecie.

Azja doczekała się swojego studia Harrego Pottera

Nowe studio Harrego Pottera powstało w Tokio i od razu stało się największą krytą atrakcją związaną z tym magicznym światem. Na miejscu – podobnie jak pod Londynem – przygotowano scenografię z filmów, przedmioty związane z ich tworzeniem, a przede wszystkim mnóstwo ciekawostek o tworzeniu tej kasowej produkcji i setki miejsc, z których przywieziesz wspaniałe zdjęcia. Oczywiście nie mogło zabraknąć też strefy gastronomicznej, w której spróbujesz kremowego piwa, zjesz czekoladową żabę czy fasolki wszystkich smaków. Na koniec czeka na ciebie magiczny sklepik pełen pamiątek – gdybyś chciał zabrać trochę magii do domu.

W przeciwieństwie do brytyjskiego odpowiednika, który stoi z dala od miasta i ma ograniczone możliwości dojazdu, studio w Tokio znajduje się dosłownie 2 minuty spacerem od stacji metra Toshimaen. Do zbudowania studia wykorzystano teren po parku rozrywki, który zamknięto w 2022 roku.

Bilety są już dostępne w sprzedaży i kosztują 6300 jenów, czyli ok. 180 złotych. To znacznie taniej niż w Wielkiej Brytanii, gdzie dorosły musi zapłacić za bilet 51 funtów, czyli ok. 260 zł.

harry potter studio tour
Foto: Warner Bros Studio Harry Potter

O sukces inwestycji nie trzeba się martwić. Studio w Londynie, które powstało w 2012 roku, do tej pory przyciągnęło już ponad 17 milionów gości.

Jeśli zastanawiacie się, czy w ogóle warto odwiedzić takie studio, koniecznie przeczytajcie naszą relację z wizyty w londyńskim studiu.

Można przejrzeć się w zwierciadle Ain Eingarp, które pokazuje, czego człowiek naprawdę pragnie, sprawdzić czy Snape, Dumbledore albo Syriusz Black są od nas wyżsi i zajrzeć na wystawę każdego sklepu z ulicy Pokątnej – pisaliśmy na łamach Fly4free.pl – Stoi tu sklep z różdżkami Ollivandera, obok księgarnia Esy i Floresy, bank Gringotta i butik z szatami od Madame Malkin. Gdzie indziej są przerażające szachy, z którymi Harry Potter mierzył się w pierwszej części sagi, motocykl Hagrida i nawet most z Hogwartu, na którym bohaterowie prowadzili niejedną ważną dyskusję.

harry potter studio tour
Foto: Warner Bros Studio Harry Potter

W relacji znajdziecie też sporo informacji praktycznych i wskazówek, które zdecydowanie ułatwią wam zwiedzanie i ograniczą koszty. Pamiętajcie też, że bilety bardzo szybko się wyprzedają, więc trzeba je rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »