Fly4free.pl

Jak się sprzedają nowe trasy z Radomia? Znamy pierwsze wyliczenia biur podróży

Foto: Fly4free.pl
– Na razie sprzedaliśmy jakieś 40-50 wycieczek z wylotem z Radomia – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka. Szefowie touroperatorów chwalą sobie nowe lotnisko, ale też nie mają wątpliwości: Warszawa raczej nie będzie głównym beneficjentem tego lotniska.

Do uruchomienia lotów z nowego lotniska w Radomiu zostało jeszcze pół roku, jest więc jeszcze trochę czasu na ostateczne ustalenie siatki połączeń. Na razie wiemy, że z Radomia od czerwca uruchomione będą loty czarterowe biur podróży Itaka oraz Nekera, a wiosną LOT poleci stąd do Kopenhagi, Paryża i Rzymu (choć bilety na te trasy nie są jeszcze dostępne w sprzedaży). Czasu jest więc jeszcze sporo, ale już teraz prezesi biur podróży wychwalają radomskie lotnisko i jego ofertę, wskazując m.in. na świetną infrastrukturę. Jednocześnie jednak nie mają wątpliwości, że klientami portu lotniczego Warszawa-Radom nie będą w przeważającej mierze mieszkańcy stolicy.

– To nie Warszawa ma być głównym beneficjentem lotniska. Moim zdaniem to przede wszystkim Radom i Kielce, a późnej Mazowsze Południowe. Dopiero na czwartym miejscu wymieniłbym Warszawę – mówi w rozmowie z Pasazer.com Maciej Nykiel, szef biura podróży Nekera.

W rozmowie z Fly4free.pl Nykiel zdradza, jak idzie sprzedaż wycieczek do Bułgarii z Radomia.

– Mamy na razie kilkanaście opłaconych rezerwacji i zapytania od grup – mówi Nykiel. Wcześniej szef biura podróży deklarował, że jeśli wycieczki do Bułgarii będą sprzedawały się dobrze, Nekera zacznie sprzedawać wyjazdy z Radomia do Grecji, Turcji, Włoch czy Hiszpanii.
W rozmowie z Fly4free.pl podtrzymuje to zdanie, choć zastrzega, że Nekera ze swoim wycieczkami raczej nie pojawi się w Radomiu wcześniej niż na początku czerwca.

– Gdyby to był bardziej ustabilizowany rynek, moglibyśmy myśleć o rozpoczęciu lotów od początku maja. Ale Radom to nowe lotnisko, musimy najpierw zdobyć tam pierwsze doświadczenia – mówi Nykiel.

A jak radzi sobie Itaka?

W podobnym tonie o lotach z Radomia wypowiada się wiceprezes biura podróży Itaka Piotr Henicz, choć on także wskazuje, że klientelą nie będą głównie warszawiacy, co przyświecało decyzji o budowie lotniska. Pytany o wyniki sprzedaży w rozmowie z „Rz”, przyznaje,  że na razie biuro sprzedało 40-50 wycieczek z wylotem z Radomia.

– Rynek zauważył już, że mamy w ofercie nowe lotnisko. Wierzymy, że te samoloty polecą, a wypełnią je mieszkańcy Radomia, Kielc, południowej i wschodniej Polski, a może i Warszawy– mówi Henicz.

– Nasza decyzja, żeby latać z Radomia może wydawać się zaskakująca, ale jej uzasadnienie jest proste – w związku z powrotem ruchu turystycznego i częściowo biznesowego na Lotnisku Chopina w Warszawie robi się znowu ciasno. W tym roku mieliśmy kilka razy sytuację, że z powodu dużego zainteresowania podróżami, chcieliśmy zwiększyć nasze możliwości obsłużenia zwiększonego popytu i okazało się, że lotnisko odmówiło nam slotów w terminach, które by nam pasowały ze względu na ułożenie całego ruchu – mówi wiceprezes Itaki.

Jednocześnie dodaje, że Itaka nie planuje wycofywać się z Lotniska Chopina i jest przygotowana na wypadek, gdyby chętnych na rejsy z Radomia mogło brakować.

– Wejście do Radomia traktujemy jako formę stworzenia klientom lepszych warunków podróżowania i podniesienia standardu obsługi, bo niestety na Okęciu, ta jakość przy dużym ruchu spada. Na pewno Radom zaoferuje korzystniejsze, bardziej dostępne rozkłady lotów, co jest dla klientów niezmiernie ważne. Gdyby okazało się jednak, że chętnych na rejsy z Radomia będzie za mało, to – jak bywało już w historii prób uruchomienia lotów z mniejszych portów, jak Rzeszów, Bydgoszcz, Lublin czy Łódź – zaproponujemy im wylot z innego miasta. Na wszelki wypadek minimalizujemy ryzyko, bo nie oferujemy z Radomia kierunków, których nie mamy w Warszawie. Klient na pewno poleci więc na wakacje, ewentualnie zmieni się miejsce i godzina wylotu – tłumaczy Henicz.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »