Fly4free.pl

Nowe linie zawieszają nowe trasy z Polski jeszcze przed ich startem!

Foto: SkyUp

Linie lotnicze SkyUp i Lumiwings zrezygnowały w sumie z 3 planowanych na ten sezon tras z Polski. Niepewna jest też sytuacja nowych tras z Łodzi – lotnisko poinformowała właśnie, że nowe połączenie linii Lumiwings do Włoch będzie opóźnione przynajmniej o miesiąc.

Ostatnie tygodnie wyraźnie pokazują nam, że ożywienie w branży lotniczej w naszym kraju będzie miało miejsce w połowie czerwca. Ale z drugiej strony trudno powiedzieć, czy sytuacja pandemiczna w innych państwach i popyt pozwolą na to, aby wystartowały wszystkie z zaplanowanych połączeń. I właśnie widzimy, że ten scenariusz zaczyna się realizować, przynajmniej w przypadku nowych przewoźników, dopiero planujących pojawienie się w naszym kraju.

Jak bowiem informuje “Rynek Lotniczy”, nowe i dopiero planowane połączenia z Polski zawiesiły linie SkyUp oraz Lumiwings. Zacznijmy od ukraińskiego przewoźnika, który usunął z systemu rezerwacyjnego rejsy z Gdańska do Kijowa. To nie jedyna trasa skasowana przez SkyUp przed jej oficjalnym startem – kilkanaście dni temu ukraińska linia zawiesiła planowane połączenie z Łodzi do Lwowa, a jeszcze wcześniej z Modlina do Kijowa.

Jedyne trasy, które zachowała ukraińska linia z Polski, to połączenia z Łodzi i Katowic do Kijowa. Zgodnie z rozkładem, trasa z Łodzi ma wystartować 2 czerwca, a połączenie z Katowic – 1 lipca.

Jednocześnie nie odbędą się też planowane wcześniej połączenia z Katowic do Włoch, które miała realizować linia Lumiwings. Chodzi o trasy do Forli i Perugii, które zniknęły z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. W systemie znajduje się wciąż połączenie Lumiwings z Łodzi do Forli i przesiadkowe loty do Trapani, jednak czy ta trasa zostanie zainaugurowana? W piątek lotnisko w Łodzi poinformowało w komunikacie, ze linia Lumiwings zdecydowała się na przełożenie startu lotów na tej trasie z 1 czerwca na 3 lipca.

Foto: Facebook

“Przewoźnik poinformował, że choć liczba zakażeń spada, a obostrzenia we Włoszech są powoli znoszone, rozpoczęcie nowego połączenia za trzy tygodnie mogłoby być przedwczesne” – czytamy w komunikacie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »