Fly4free.pl

Jeden z najdłużej zamkniętych krajów świata otworzy się dla turystów. I to 2 miesiące przed terminem!

Foto: Katarina S / Shutterstock
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła, że 31 lipca od godziny 23.59 lokalnego czasu jej kraj otworzy swoje granice na międzynarodowych gości. To dwa miesące wcześniej niż jeszcze niedawno zakładały władze Nowej Zelandii – pierwotnie kraj ten miał się otworzyć na zagranicznych podróżnych dopiero w październiku.

Nowa Zelandia od momentu wybuchu pandemii pozostawała jednym z najdłużej zamkniętych krajów świata. Zagraniczni podróżni długo nie mieli prawa wstępu do tego kraju, choć z drugiej strony – dzięki tak rygorystycznej polityce Nowa Zelandia bardzo długo notowała absolutnie minimalne wskaźniki nowych zakażeń. Całkiem niedawno Nowa Zelandia zaczęła się powoli otwierać, jednak na pełne otwarcie musimy jeszcze poczekać. Pierwotnie proces ten miał potrwać bardzo długo, bo pełne otwarcie było planowane na październik. Tymczasem teraz premier Jacinda Ardern ogłosiła, że Nowa Zelandia jest gotowe na otwarcie dla wszystkich kategorii podróżnych: w tym także turystów.


– Dajemy w ten sposób trochę czasu liniom lotniczym planującym powrót do Nowej Zelandii w szczycie sezonu letniego
– powiedziała premier.

Jak czytamy na stronach rządowych, od tego dnia będzie można aplikować po wizy we wszystkich kategoriach, niezależnie od celu podróży czy miejsca jej rozpoczęcia. Choć nie każdy będzie mógł wjechać do Nowej Zelandii: niezbędnym warunkiem ma być świadectwo potwierdzające pełne zaszczepienie oraz negatywny wynik testu PCR, wykonany tuż przed wejściem na pokład samolotu. Obowiązek ten nie dotyczy jednak osób poniżej 16 roku życia.

Nowa Zelandia nie jest jedynym długo zamkniętym krajem, który planuje w najbliższym czasie otworzyć się na turystów. Podobne plany ma bowiem m.in. Japonia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »