Fly4free.pl

Z Warszawy bezpośrednio na Seszele! Nowa linia i nowa hitowa trasa z Lotniska Chopina

Foto: Ciurtin-Ramona-Georgiana / Shutterstock
Jednak nie od grudnia, a od 15 stycznia uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie na Szeszele z Warszawy. Loty na nowej trasie będą realizowane 2 razy w tygodniu, a wykona je linia Air Seychelles.

O uruchomieniu tej trasy pisaliśmy na naszych łamach na początku października. Przewoźnik chciał wówczas uruchomić loty na Seszele od grudnia, jednak wszystkie procedury się przedłużały i w efekcie nowa trasa wystartuje dopiero 15 stycznia. W poniedziałek tę informację potwierdził zarządzający Lotniskiem Chopina PPL.

„Po długich rozmowach i aktywnym zabieganiu polskiej strony, udało się podpisać umowę z Republiką Seszeli, która określa warunki wykonywania regularnych przewozów lotniczych. Dzięki temu w połowie stycznia na Lotnisku Chopina pojawi się zupełnie nowy przewoźnik – Air Seychelles, który ze stołecznego portu będzie latał dwa razy w tygodniu do Mahe na Seszelach. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy będą chcieli odpocząć od styczniowych mrozów – już niedługo rajskie wakacje w egzotycznej scenerii będą jeszcze bliżej naszych pasażerów” – czytamy w komunikacie prasowym lotniska.

Bilety na tę trasę znajdują się już w systemie rezerwacyjnym przewoźnika i są dostępne w okresie do 30 kwietnia 2022 roku. Choć jak informuje serwis Wasza Turystyka, przedstawiciele Air Seychelles przekonują, że trasa będzie miała charakter całoroczny, a nie tylko sezonowy.

Połączenia będą realizowane na Mahe, czyli największą z wysp państewka położonego na Oceanie Indyjskim. Rozkład zakłada 2 loty w tygodniu: w środy i soboty. Z Lotniska Chopina samoloty mają wylatywać o godzinie 21.05, a na miejscu meldować się o godz. 11.15 lokalnego czasu. Cała podróż potrwa 11 godzin i 10 minut, wliczając w to techniczne międzylądowanie w Kairze w celu uzupełnienia paliwa. Z powrotem samolot ma startować o godz. 11.45 lokalnego czasu, a w Warszawie zamelduje się o godz. 19.50. Ceny lotów w klasie ekonomicznej zaczynają się od 650 EUR w obie strony.

Foto: Air Seychelles

Połączenia mają być realizowane Airbusami A320, które zabierają na pokład 168 pasażerów – 156 w klasie ekonomicznej i 12 w klasie biznes.

Republika Szeszeli to wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim, składające się ze 115 wysp, położone ok. 1600 km od wybrzeży Afryki na północny-wschód od Madagaskaru. Średnia temperatura w styczniu na Seszelach kształtuje się między 27-32 stopni.

Jakie są restrykcje wjazdowe?

Seszele są otwarte na turystów z każdego kraju świata od 25 marca. Wszyscy podróżni muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany na 72 godziny przed podróżą. Konieczne jest też posiadanie ważnej polisy, która pokryje koszty związane z ewentualną kwarantanną i leczeniem w przypadku zakażenia. Szczepienie nie jest wymagane, choć władze Seszeli mocno do tego zachęcają.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »