Fly4free.pl

Nowa trasa z Warszawy. Wystartuje… prawie 2 lata od momentu jej ogłoszenia!

Foto: Oleksiy Mark / Shutterstock
– Od 24 kwietnia SAS uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Sztokholmu – informuje „Rynek Lotniczy”. Połączenia będą realizowane Airbusami A320neo.

Nowe połączenie to idealny przykład tego, jak wygląda branża lotnicza w czasie pandemii. Pierwotnie bowiem SAS przymierzał się do uruchomienia tej trasy w… maju 2020 roku, a plany te pokrzyżował oczywiście koronawirus. Teraz wydaje się, że nic już nie stanie na przeszkodzie, by nowa trasa mogła ruszyć.

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że połączenie z Lotniska Chopina na Arlandę, czyli główne lotnisko stolicy Szwecji, wystartuje 24 kwietnia. Początkowo SAS zaoferuje jedno połączenie dziennie (wylot ze Sztokholmu o 16.10, przylot do Warszawy o 17.50 i ponownie wylot do stolicy Szwecji o 18.30), ale od 2 maja przewoźnik uruchomi drugą dzienną rotację (wyloty ze Sztokholmu o 7.30, z Warszawy –  o godz. 9.50). „Rynek Lotniczy” podkreśla jednocześnie, że w piątki i niedziele przewoźnik będzie realizował tylko jeden rejs dziennie, na soboty nie przewidziano zaś żadnego połączenia łączącego obie stolice.

Foto: SAS

Na nowej trasie SAS będzie rywalizował z LOT, który regularnie wykonuje loty do Sztokholmu (od sezonu letniego nawet do 3 połączeń dziennie) oraz Wizz Airem, który obecnie lata do Sztokholmu 3 razy w tygodniu, a od 28 marca zwiększy liczbę rotacji do 5. Warto jednak pamiętać, że „landrynka” lata z Warszawy nie na główne lotnisko w Sztokholmie, a do portu Skavsta, oddalonego od centrum stolicy Szwecji o 105 kilometrów.

Oprócz trasy do Sztokholmu, SAS będzie też latał z Warszawy do Kopenhagi. W sezonie letnim skandynawska linia będzie też wykonywać regularne połączenia z Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Poznania.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »