Fly4free.pl

Nowa trasa z Krakowa! Linia ma już na niej aż 3 rywali

Foto: Ioan Panaite / Shutterstock

Od 31 października Transavia uruchomi połączenie z Krakowa na paryskie lotnisko Orly. Loty będą realizowane 2 razy w tygodniu.

To kolejne połączenie do stolicy Francji, które będzie realizowane z Krakowa, bo latają tam już Ryanair oraz linia Air France i easyJet. Wydaje się jednak, że oferta Transavii może być atrakcyjna dla wielu pasażerów jako próba połączenia ognia z wodą. Ryanair oferuje bowiem względnie najtańsze bilety, jednak lata na oddalone o 100 km od Paryża lotnisko Beuavais, skąd transport do centrum stolicy Francji trwa długo i bywa kłopotliwy. Z kolei Air France to połączenie droższe i skierowane w dużej mierze do pasażerów biznesowych. Największym rywalem Transavii wydaje się jednak easyJet, który regularnie lata z Krakowa na największe lotnisko w stolicy Francji, a więc port Charles de Gaulle. W tej sytuacji Transavia wygląda jak połączenie dwóch żywiołów: z jednej strony oferuje tańsze bilety niż Air France, z drugiej zaś lot odbywa się na lotnisko Orly, z którego łatwo i szybko możemy dostać się do centrum Paryża. Nie ulega jednak wątpliwości, że konkurencja na tej trasie jest bardzo duża.

O nowej trasie poinformowało lotnisko w Krakowie. Z tego co wiemy, loty zostaną uruchomione 31 października i będą realizowane 2 razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Z Paryża samolot ma wylatywać o godz. 16.10 i lądować w Balicach o 18.20, z kolei wyloty z Krakowa są planowane na godz. 19.05, a przylot na 21.20.

Foto: Transavia
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Na trasie z Krakowa do Paryża (CDG) lata również easyJet (i to nawet częściej niż Ryanair) i to on jest chyba większym rywalem niż FR w tym wypadku. P.S loty będą nie we wtorki a czwartki. ;) 
Krakowiak27, 6 lipca 2021, 10:43 | odpowiedz
Poprawione. Dzięki za czujność! Pzdr, MP 
Krakowiak27 Na trasie z Krakowa do Paryża (CDG) lata również easyJet (i to nawet częściej niż Ryanair) i to on jest chyba większym rywalem niż FR w tym wypadku. P.S loty będą nie we wtorki a czwartki. ;) 
Mariusz Piotrowski, 6 lipca 2021, 10:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »