Fly4free.pl

Nowa trasa Ryanaira coraz bliżej? Na to lotnisko jeszcze nigdy nie latali z Polski

Foto: PhotoCG70 / Shutterstock
W przyszłym tygodniu szef Ryanaira Michael O’Leary ma przylecieć do Włoch i ogłosić uruchomienie od wiosny nowej bazy przewoźnika w Reggio di Calabria – informują lokalne media. Wiele wskazuje na to, że wśród pierwszych nowych połączeń ogłoszonych z tego lotniska będzie połączenie do Krakowa, o którego uruchomienie mocno zabiegały miejscowe władze.

O uruchomieniu lotów z lotniska w Kalabrii miejscowe władze starały się od lat i wszystko wskazuje na to, że teraz się uda. Miejscowe media donoszą, że w poniedziałek prezydent regionu Roberto Occhiuto powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że baza jest praktycznie pewna.

– W przyszłym tygodniu przyleci do nas prezes Ryanaira i ogłosi nowe trasy z Kalabrii – zapowiedział podczas spotkania z mediami.

Potwierdzają to zdjęcia z terminalu lotniska w Reggio di Calabria, gdzie pojawiły się już plakaty Ryanaira i naklejki przy stanowiskach check-in.

Na razie nie mamy żadnych konkretów, choć według włoskich mediów baza zostanie uruchomiona już pod koniec marca. Tajemnicą jest też lista tras, choć przedstawiciele władz samorządowych mówią, że na start uruchomione ma być 8 kierunków.

A to… dobry omen w kontekście uruchomienia nowej trasy do Polski. Jak bowiem pisaliśmy na naszych łamach jesienią ubiegłego roku, miejscowe władze ustaliły z Ryanairem wstępną listę tras. Miały to być 4 połączenia krajowe do Mediolanu Bergamo, Bolonii, Turynu i Wenecji, a także 4 połączenia międzynarodowe: do Londynu, Dublina, Marsylii oraz… Krakowa.
Ta ostatnia informacja jest niezwykle ważna, bo tanie linie do tej pory omijały południowy skrawek włoskiego buta, skupiając się raczej na połączeniach po drugiej stronie Cieśniny Mesyńskiej, a więc Sycylii. Jeśli ta informacja się potwierdzi, będzie to też pierwsze regularne połączenie do Reggio di Calabria z Polski.

Pamiętajmy też, że może to być kolejna nowa trasa Ryanaira z Krakowa do Włoch. Tej wiosny polecimy irlandzka linia zapowiedziała już loty z Balic do Olbii na Sardynii oraz do Triestu.
Cóż, pozostaje czekać do przyszłego tygodnia na potwierdzenie tych dobrych informacji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »