Fly4free.pl

Nowa trasa Laudy z Modlina! I mocne wejście do Turcji: wkrótce loty z Polski?

Foto: Muellek Josef / Shutterstock

[AKTUALIZACJA]Ryanair i jego austriacka linia Lauda wrzuciły do systemu rezerwacyjnego mnóstwo nowych połączeń z Wiednia. Wśród nich znalazła się m.in. trasa do Modlina, która będzie realizowana codziennie! Ale równie ciekawe jest to, że Ryanair planuje mocne wejście do Turcji – w przyszłym roku Lauda poleci z Wiednia do Bodrum, Dalaman i Antalyi!

Informację o nowych trasach Ryanaira i Laudy podał na forum Fly4free.pl Skrzat – bardzo dziękujemy. Z systemu rezerwacyjnego Ryanair wynika, że nowa trasa do stolicy Austrii będzie realizowana od 29 marca 2020 roku, a loty będą realizowane codziennie (z wyjątkiem niektórych piątków i sobót w kwietniu i maju). Połączenie ma obsługiwać austriacka Lauda (choć w systemie rezerwacyjnym widnieje Ryanair Sun), a czas przelotu to ok. 80 minut. Połączenie jest o tyle atrakcyjne, że w ostatnim czasie w stolicy Austrii mnóstwo nowych atrakcyjnych tras otwierają tanie linie, m.in. LEVEL, Ryanair czy Wizz Air, które prowadzą ze sobą wojnę cenową. To zaś otwiera przed pasażerami z Modlina możliwość łatwych i tanich przesiadek do wielu atrakcyjnych miejsc w całej Europie i nie tylko. Zresztą, austriacka linia Ryanaira, czyli Lauda, ogłosiła we wtorek mnóstwo nowych tras z Wiednia.

To kolejna nowa trasa Ryanaira z Modlina na przyszłoroczny letni rozkład lotów – w zeszłym tygodniu przewoźnik ogłosił, że poleci z Modlina do Charkowa.

Lauda planuje kolejną wielką ekspansję na lotnisku w Wiedniu, gdzie stara się pokrzyżować szyki Wizz Airowi, który ostatnio rósł bardzo mocno w stolicy Austrii. Z informacji z systemu rezerwacyjnego wynika, że latem 2020 roku Ryanair i Lauda chcą otworzyć aż 14 nowych kierunków z Wiednia: oprócz Modlina będą to m.in. Zadar, Zaragoza, Perugia, Rimini, Warna i Cagliari. Jednak zdecydowanie najważniejszą informacją jest to, że Ryanair planuje mocno wejść do Turcji. W systemie rezerwacyjnym są już bowiem dostępne bilety na loty z Wiednia do Bodrum, Dalamanu oraz Antalyi.

Foto: Ryanair

Ryanair uruchomił połączenia do Turcji wiosną 2018 roku, ale w bardzo ograniczonym zakresie: do Bodrum zaczął latać z Dublina, a do Dalaman – z Dublina i Bratysławy. Trasy te mają sezonowy charakter i znikną z rozkładu pod koniec października. W przypadku Dublina wiemy już, że zostaną utrzymane (bilety są w systemie na lato 2020), zniknie natomiast “turecka” trasa z Bratysławy, którą przejmie lotnisko w Wiedniu.

Foto: Ryanair

Kiedy tanie loty z Polski do Turcji? Już niedługo!

Wraz z dobrymi informacjami od Ryanaira wyczekujemy na start tanich połączeń do Turcji, bo na razie takich brakuje. Całkiem niedawno zamiar uruchomienia takich połączeń wyraził Ryanair, jednak na uruchomienie takich tras będzięmy musieli jeszcze chwilę poczekać.

– Z Turcją jest problem natury regulacyjnej, a konkretniej dostępności praw przewozowych. Ale pracujemy nad tym i liczymy, że uda nam się tą przeszkodę usunąć i wtedy połączenia rozkładowe między Polską, a Turcją byłyby niewątpliwie hitem. W tej chwili lotów między tymi krajami jest niewiele, a bilety są bardzo drogie – powiedział w rozmowie z Fly4free.pl Juliusz Komorek, wiceprezes Ryanaira ds. prawnych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Poprawcie artykuł :) Loty z Modlina do Wiednia są codziennie, a nie 3x w tygodniu. W momencie pisania artykułu Ryanair nie wrzucił do systemu cen w pozostałe dni tygodnia. Teraz już są
skrzat, 23 października 2019, 12:40 | odpowiedz
Niestety dziś zniknęły z systemu Ryanaira trasy z Wiednia do Turcji (Dalaman, Antalya, Bodrum) :(
skrzat, 7 listopada 2019, 15:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »