Fly4free.pl

Nowa trasa krajowa LOT z pominięciem Warszawy! Kto chętny na długi weekend na Mazurach?

Bombardier DHC-8 lot
Foto: Soos Jozsef / Shutterstock

Od 25 kwietnia LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Krakowa na lotnisko Olsztyn-Mazury. To dopiero druga trasa krajowa LOT, która omija Lotnisko Chopina w Warszawie.

Połączenie z Krakowa do portu w Szymanach jest sezonowe – pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 25 kwietnia, a operacje będą realizowane do 30 września. Loty będą realizowane 2 razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Z Krakowa samolot będzie wylatywał o godz. 20.20, by o 21.30 znaleźć się w Szymanach. Z kolei o godz. 22 samolot będzie wylatywał z Szyman w drogę powrotną i po godz. 23.10 znajdzie się z powrotem w Krakowie.

Widzimy więc wyraźnie, że dla fanów żeglowania z południa Polski pojawia się okazja, by w łatwy sposób dotrzeć na Mazury i spędzić tu długi weekend.

Czy trasa wypali?

To kolejne podejście do tras krajowych w Szymanach. Przypomnijmy, że w 2016 roku z mazurskiego portu można było już dolecieć do Wrocławia i Krakowa (na tej trasie latał SprintAir). Z kolei latem 2016 roku LOT uruchomił sezonowe połączenie z Warszawy do Szyman. Ta ostatnia trasa nie cieszyła się jednak dużym zainteresowaniem i szybko została anulowana – jak udało nam się dowiedzieć, nie ma planów jej przywrócenia w najbliższej przyszłości.

Loty z Szyman do Krakowa będą realizowane samolotami Bombardier Q400.

Co ciekawe, w obecnej siatce LOT to druga trasa krajowa omijająca Lotnisko Chopina – do tej pory jedynym takim połączeniem była trasa Kraków-Gdańsk

Wraca trasa do Lwowa

To nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów z Warmii i Mazur. Od 27 kwietnia wróci bowiem realizowane przez LOT połączenie do Lwowa. Trasa, która zostanie zawieszona po 15 stycznia na ponad 3 miesiące, będzie realizowana w rozkładzie letnim, który potrwa do 1 października. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Samoloty na tej trasie będą latały w godzinach nocnych – pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 lokalnego czasu i przylecą do Szyman o godz. 2:15. W drogę powrotną samolot wystartuje o 3:10, a we Lwowie wyląduje o godz. 5:35.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wypali jak LO  mądrze się wbije i wypromuje na fanpejdżach żeglarskich.  Te Sabiki Sprintka  latały.. hm pół-pełne :D
tom971, 11 grudnia 2018, 12:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Do kichy dni i godziny z KRK. Może jak by były loty z Krakowa w piątek o godz. ok. 16 - 18 lub w sobotę rano, a powrót w niedzielę o 22 z Szyman.
cosmonet, 11 grudnia 2018, 13:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wzmiankuje jeszcze tylko ze lecac jednymi z pierwszych lotow na nowootwieranych trasach w programie lojalnoscioywym Balic dostaje nie 100 a 200 punktów :D
tom971, 11 grudnia 2018, 13:37 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ja proponuję nową trasę z Bydgoszczy do Warszawy. Sądzę, że jest na nią na tyle duże zainteresowanie ze strony mieszkańców Bydgoszczy, że spokojnie mogłyby być realizowane nawet 3 loty dziennie w każdą stronę
Londyn, 11 grudnia 2018, 16:07 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »