Fly4free.pl

Nowa trasa LOT! Kolejne połączenie z listy priorytetów, aż 6 lotów w tygodniu

Foto: RossHelen / Shutterstock
Od 30 września LOT przywróci bezpośrednie połączenie z Warszawy do francuskiego Lyonu. To kolejne połączenie, które znalazło się w strategii rozwoju narodowego przewoźnika o 2028 roku.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowa trasa narodowego przewoźnika wystartuje 30 września i będzie realizowana sześć razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku oraz w niedziele, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. W poniedziałki, wtorki i czwartki rejs LO345 wystartuje z Warszawy o godzinie 8:10, a rejs powrotny LO346 wyleci z Lyonu o 11:20. Z kolei w środy, piątki i niedziele rejs LO347 wyruszy z Warszawy o godzinie 16:00, a rejs LO348 z lotniska Lyon-Saint-Exupéry wystartuje o 19:10. Pasażerowie będą podróżować samolotami typu Embraer 195, a czas lotu na tej trasie wyniesie około 2 godzin i 20 minut. 

Wznowienie trasy Warszawa-Lyon to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie połączenia między Polską a środkowo-wschodnią częścią Francji. Lyon, będący dynamicznym centrum ekonomicznym kraju, jest bez wątpienia atrakcyjnym kierunkiem dla rozwoju biznesu. Ze względu na wyjątkową historię, niezwykłe zabytki kulturalne i dziedzictwo kinematografii, miasto ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Bezpośrednie loty do Lyonu to także świetna propozycja dla pasjonatów sportów zimowych – z lotniska Lyon-Saint-Exupéry w 2,5 godziny dotrą w rejon przepięknych tras narciarskich w alpejskich Trzech Dolinach – mówi Michał Fijoł, prezes LOT. 

To kolejna nowa trasa narodowego przewoźnika, który w tym roku uruchomił już loty z Warszawy do Taszkentu i Rijadu, a także zapowiedział uruchomienie zimą lotów do Innsbrucka.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »