Fly4free.pl

Nowa trasa LOT! Ma ułatwić podróże dla uchodźców z Ukrainy

Lotnisko Chopina
Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
Od dzisiaj LOT uruchomił loty z Warszawy Jassów w Rumunii, blisko granicy z Mołdawią. Połączenie to ma częściowo zastąpić zawieszone loty do Kiszyniowa i ma na celu ułatwienie podróży osób z Mołdawii oraz uchodźców z Ukrainy.

Rosyjska agresja na Ukrainę mocno wpłynęła na siatkę połączeń LOT. Narodowy przewoźnik zawiesił loty do naszych wschodnich sąsiadów, a w piątek także połączenia do Moskwy i Petersburga, teraz jednak postanowił w trybie natychmiastowym uruchomić dodatkowe połączenie. Jak czytamy w serwisie „Rynek Lotniczy”, od dzisiaj LOT uruchomił połączenie z Warszawy do Jassów, miasta w Rumunii położonego blisko granicy z Mołdawią.

Informację o uruchomieniu tej trasy podało rumuńskie lotnisko. W krótkim komunikacie czytam, że LOT uzupełnia liczbę lotów międzynarodowych na lotnisku Jassy, w celu obsługi osób z Republiki Mołdawii i Ukrainy, co daje niepowtarzalną okazję do podróży do jednego z najważniejszych ośrodków w Europie” – czytamy w komunikacie.

Z pewnością połączenie to ma charakter doraźny, w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej przez Mołdawię i zawieszeniem trasy LOT do Kiszyniowa.

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że loty do Jassów LOT będzie realizował do 13 marca – loty odbędą się 27 i 28 lutego, a także 2,4,6,9,11 i 13 marca.

Zamknięcie mołdawskiej przestrzeni powietrznej sprawiło, że inne linie także zwiększą swoją obecność w Jassach. Wśród nich są m.in. Austrian Airlines i Wizz Air, który przeniósł tu swoje 2 samoloty z lotniska w Kiszyniowie

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »