Fly4free.pl

Będzie supertanie połączenie nad Morze Czarne. Nowa „narodowa” tania linia z Ukrainy może zamieszać

Foto: Wikipedia
Lwów już teraz jest turystycznym hitem dla Polaków, a od maja może stać się idealnym przystankiem dla lotów nad Morze Czarne. Wtedy zacznie działać nowa, ukraińska tania linia lotnicza SkyUp.

Start „narodowej taniej linii lotniczej” zapowiedział minister infrastruktury Władimir Omelian, dla którego priorytetem jest rozwój tanich połączeń lotniczych na Ukrainie.

Linie lotnicze SkyUp zaczną latać w kwietniu i mają bardzo imponującą siatkę połączeń. Na początek uruchomią operacje z głównych ukraińskich lotnisk, a więc: Kijowa, Lwowa, Charkowa i Odessy, gdzie będą realizowały loty czarterowe do 16 miejscowości, m.in. w Egipcie, Hiszpanii czy Albanii. Przewoźnik otworzy też 3 regularne połączenia z Kijowa: do Dubaju, Barcelony i Larnaki.

Jednak z punktu widzenia pasażerów z Polski najciekawsza jest zapowiedź uruchomienia od maja lotów krajowych po Ukrainie. W pierwszej kolejności mają ruszyć trasy z Kijowa, Charkowa i Lwowa do Odessy. Z naszej perspektywy najważniejsza jest ta ostatnia trasa, głównie ze względu na niezwykle atrakcyjne ceny biletów, które mają się zaczynać od 499 UAH, czyli ok. 65 PLN w jedną stronę.

Oznacza to bowiem, że otwiera się przed nami perspektywa na tanie loty nad Morze Czarne. Do Lwowa można tanio dolecieć Wizz Airem z Wrocławia, a od końca marca także z Gdańska i Katowic. Kilka godzin we Lwowie i lot nad Morze Czarne? Jesteśmy całym sercem „za”. Tym bardziej, że to nie tylko plaże, ale też piękna, XIX-wieczna architektura, którą z pewnością warto zobaczyć.

SkyUp będzie z pewnością dobrą i tanią alternatywą dla bezpośredniego pociągu, który od niedawna kursuje z Przemyśla do Odessy, a także jedynego bezpośredniego połączenia z Polski nad Morze Czarne, czyli linii LOT latającej do Odessy z Lotniska Chopina. Ceny biletów LOT na wiosnę z Warszawy zaczynają się od ok. 500 PLN w obie strony. Loty linią SkyUp z przesiadką we Lwowie mogą być nawet o połowę tańsze.

Bilety na loty nowej taniej linii mają trafić do sprzedaży od marca. Na początku SkyUp będzie dysponował flotą 3 Boeingów 737-800 NG ze 189 miejscami na pokładzie. Docelowo, do 2022 roku liczba samolotów ma się zwiększyć do 12.

Ryanair jednak wróci na Ukrainę?

Przy okazji debiutu nowego przewoźnika warto też dodać kolejny odcinek telenoweli związanej z lotami Ryanaira na Ukrainę. Kilka dni temu pisaliśmy już o tym, że Ryanair jednak nie poleci z lotniska we Lwowie, bo negocjacje zostały zawieszone. Jednak w środę wspomniany wcześniej Omelian stwierdził, że negocjacje z lotniskiem Kijów-Boryspol są już na ukończeniu i z całą pewnością irlandzka tania linia zacznie latać ze stolicy Ukrainy w przyszłym roku. Czy tak będzie rzeczywiście? W tej historii widzieliśmy już tyle zwrotów akcji, że nie zdziwi nas żaden scenariusz.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Obecnie dla planujących w wyprzedzeniem podobną cenę oferuje UIA, w przypadku lotów krajowych.
z0mb3k, 14 grudnia 2017, 13:11 | odpowiedz
Avatar użytkownika
"a także jedynego bezpośredniego połączenia z Polski nad Morze Czarne, czyli linii LOT latającej do Odessy z Lotniska Chopina" co prawda sezonowo, ale low costy latają do Burgas, które jakby nie patrzeć też jest nad Morzem Czarnym. Ale rozumiem, że autorowi chodziło o połączenia całoroczne, a sam news oczywiście jak najbardziej pozytywny :-)
Kashpir, 14 grudnia 2017, 13:52 | odpowiedz
Avatar użytkownika
z0mb3k Obecnie dla planujących w wyprzedzeniem podobną cenę oferuje UIA, w przypadku lotów krajowych.
Nawet taniej, krajowe loty z wyprzedzeniem 10 miesięcznym kupimy za równowartość 7-8 euro . Bardzo atrakcyjne ceny znajdziemy też do Gruzji, Armenii, na Białoruś i jeszcze do innych krajów- w tym również Polski. Pod warunkiem zakupu 10 miesięcy przed wylotem.
Leszek.Warszawa, 14 grudnia 2017, 14:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ukrainskie OLT?:)
digger, 14 grudnia 2017, 17:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
SkyUp bliżej nieba ;-)
guma, 15 grudnia 2017, 0:12 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »