Fly4free.pl

Nowa egzotyczna trasa Wizz Aira. Wiosną poleci do Kirgistanu!

Kirgistan
Foto: Michal Knitl / Shutterstock
Start nowej trasy z Budapesztu do Biszkeku zapowiedział Peter Szijarto, węgierski minister spraw zagranicznych. Trasy nie ma jeszcze w systemie rezerwacyjnym, ale wiemy, że połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu.

„Landrynka” rozmawiała z władzami Kirgistanu w sprawie uruchomienia nowych połączeń już od ubiegłego roku i nie była to jedyna egzotyczna trasa, której uruchomienie negocjował Wizz Air. Władze węgierskiego low-costa negocjowały bowiem również m.in. w sprawie uruchomienia lotów do Uzbekistanu i Mongolii. Teraz jednak wygląda na to, że jako pierwsze uruchomione zostaną loty do Kirgistanu – podczas szczytu gospodarczego w stolicy tego kraju start połączenia zapowiedział węgierski minister spraw zagranicznych.

Jak czytamy w depeszy węgierskiej agencji MTI, Szijarto wskazywał na rozwój współpracy gospodarczej między oboma krajami, czego efektem ma być uruchomione nowej trasy. Połączenie z Budapesztu do Biszkeku ma być uruchomione przez Wizz Aira wiosną 2022 roku, a loty na tej trasie będą się odbywały 2 razy w tygodniu. Jednocześnie Szijarto ogłosił, że oba kraje zawarły porozumienie w sprawie wzajemnego uznawania certyfikatów szczepionkowych. Minister dodał też, że loty te będą subsydiowane przez węgierski rząd, co oznacza, że z pewnością będzie można upolować bilety w sensownych cenach.

To oczywiście świetna wiadomość dla pasażerów z Polski, którzy mogą w tani sposób dolecieć z kilku polskich lotnisk do stolicy Węgier i tu przesiąść się na lot do Kirgistanu.

Połączenie z Budapesztu do Biszkeku będzie jednym z najdłuższych w całej siatce Wizz Aira. Odległość między stolicami Węgier i Kirgistanu to ponad 5300 kilometrów.

Połączenia nie ma jeszcze w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira. Z jednej strony wydaje się, że w świetle słów ministra to formalność, z drugiej – musimy pamiętać choćby o planach pojawienia się Wizz Aira na Białorusi. Uruchomienie bezpośrednich lotów do Grodna czy Mińska także było kwestią czasu, a ostatecznie do tego nie doszło i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle „landrynka” pojawi się w tym kraju.
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »