Fly4free.pl

Nowa baza Wizz Air i 9 hitowych tras! W tym… Szarm el-Szejk

photoshooter2015 / Shutterstock
Foto: photoshooter2015 / Shutterstock

Brexit? A gdzie tam! Wizz Air uruchomi pod koniec marca swoją 4 bazę w Wielkiej Brytanii (tym razem w Cardiff) i uruchomi stąd aż 9 hitowych wakacyjnych tras. Jednocześnie prezes linii Jozsef Varadi zapowiada, że Wielka Brytania i Włochy to dwa kraje, gdzie Wizz Air planuje najmocniejszą ekspansję.

Ogłoszona w czwartek nowa baza Wizz Aira w Cardiff ma chyba najbardziej atrakcyjną siatkę połączeń ze wszystkich miejsc, gdzie “landrynka” ma swoje samoloty. W Walii Wizz Air pojawi się pod koniec marca i uruchomi stąd aż 9 połączeń. Z Cardiff pasażerowie będą mogli polecieć do następujących miejsc:

  • Alicante (2 razy w tygodniu)
  • Faro (2 razy w tygodniu)
  • Larnaka (2 razy w tygodniu)
  • Teneryfa (3 razy w tygodniu)
  • Heraklion (3 razy w tygodniu)
  • Korfu (2 razy w tygodniu)
  • Palma de Mallorca (2 razy w tygodniu)

Wszystkie te trasy uruchomione zostaną pod koniec marca, a dodatkowo w sezonie zimowym Wizz Air uruchomi z Cardiff jeszcze 2 trasy: od 1 października poleci na Lanzarote (3 razy w tygodniu), a od 1 listopada – do egipskiego Szarm el-Szejk (2 loty w tygodniu).

Co ciekawe, dla Wizz Aira będzie to debiut na lotnisku w egipskim kurorcie.

Wygląda ciekawie, prawda? Dla Wizz Aira będzie to czwarta baza operacyjna w Wielkiej Brytanii – wcześniej uruchomił je na londyńskich lotniskach Luton i Gatwick oraz na lotnisku Doncaster/ Sheffield.

Wizz Air szaleje w pandemii

Węgierska linia w czasie pandemii zawiesiła sporo połączeń, ale jednocześnie dynamicznie rozwija się na innych rynkach. Od czasu wybuchu globalnej pandemii przewoźnik uruchomił już 13 baz operacyjnych i… 260 nowych tras (nie licząc tych z Cardiff). I to nie koniec – w rozmowie z serwisem Anna.aero prezes Wizz Aira Jozsef Varadi przyznał, że wśród krajów, gdzie linia planuje szczególnie mocny rozwój, są właśnie Wielka Brytania i Włochy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »