Fly4free.pl

Norwegian opóźnia lot o 90 minut przez… zestresowane buldogi w strojach baletowych!

Foto: ET Drone Home / Shutterstock

Trudno wyobrazić sobie bardziej absurdalny powód opóźnienia lotu, a jednak taka sytuacja spotkała pasażerów lotu linii Norwegian z lotniska Gatwick.

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek – samolot linii Norwegian miał wylecieć z londyńskiego lotniska Gatwick do amerykańskiego miasta Austin w Teksasie o godzinie 10 polskiego czasu. Jednak gdy pasażerowie byli już na pokładzie, zaczęły się dziać… ciekawe rzeczy.

Na pokładzie znalazła się bowiem dwójka pasażerów z buldogami francuskimi ubranymi w tutu, czyli baletowe spódniczki. Zwierzaki były tzw. wsparciem emocjonalnym – wiele linii lotniczych dopuszcza możliwość, aby w niektórych przypadkach pasażerowie (np. z problemami natury emocjonalnej) podróżowali ze zwierzętami w kabinie samolotu. Tak było też w tym przypadku – właściciele zwierząt mieli wszystkie potrzebne dokumenty i zezwolenia na transport zwierząt. Jednak pieski zachowywały się bardzo niespokojnie i zdradzały syndromy zestresowania (choć BBC i inne media opisujące sprawę nie podają szczegółów), więc kapitan lotu musiał podjąć drastyczne kroki.

– Zanim lot DI7181 z Gatwick do Austin się rozpoczął, kapitan podjął decyzję, że dwójka pasażerów wraz z ich psami stanowiącymi emocjonalne wsparcie nie mogą podróżować tym lotem, ponieważ zwierzęta sprawiały wrażenie zestresowanych. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi są dla nas najważniejsze – mówi Anders Lindstrom, rzecznik prasowy linii Norwegian Air.

Foto: Norwegian

Jak podaje USA Today, wiele buldogów cierpi na syndrom niedrożności dróg oddechowych w wysokich temperaturach lub na dużych wysokościach. Z tego powodu niektóre linie lotnicze dopuszczające transport zwierząt w kabinie (np. Delta, American czy United Airlines), wprowadziły zakaz transportów buldogów i innych pokrewnych ras w swoich samolotach. Z kolei Norwegian dopuszcza transport zwierząt wspierających emocjonalnie pasażerów tylko na trasach z Europy do USA i z powrotem, jednak muszą być one certyfikowane.

Z powodu usunięcia z pokładu pasażerów i ich zwierzaków, wylot samolotu linii Norwegian z Londynu opóźnił się o prawie 90 minut.

W przeszłości zdarzały się już inne komplikacje ze zwierzętami podróżującymi razem z pasażerami na pokładach samolotów. W lipcu członek załogi pokładowej potrzebował pięciu szwów po tym, gdy został ugryziony w rękę przez psa podczas lotu linii American Airlines.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »