Fly4free.pl

Norwegian likwiduje darmowy bagaż podręczny! Witamy w klubie najgorszych taryf w Europie…

Foto: Cari Breeze / Shutterstock

Bagaż podręczny w Norwegianie od lutego ma być płatny – skandynawskie media informują o dużych zmianach, które nastąpią od lutego w znanej taniej linii. Norweska linia już potwierdziła te informacje – w ten sposób Norwegian dołączy do Ryanaira i Wizz Aira, u których polityka bagażowa wygląda podobnie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zmiany, które nie zostały jeszcze ogłoszone, wejdą w życie w lutym i będą dotyczyły najtańszej taryfy, czyli Low Fare. Obecnie kupując bilet w jej ramach możemy zabrać ze sobą 1 torbę pokładową lub małą walizkę (o wymiarach 55x40x23 cm) i 1 przedmiot osobistego użytku (25x33x20 cm), a ich całkowita dopuszczalna masa nie może wynosić więcej niż 10 kilogramów.

Teraz Norwegian planuje zmiany, w myśl których w najtańszej taryfie bagaż podręczny będzie płatny – wysokość stawek nie jest jeszcze znana, ale chodzi zasadniczo o wszystkie walizki lub duże plecaki, które trzeba umieszczać w schowku nad głową. Bez opłat w norweskiej linii będziemy mogli zabrać ze sobą tylko rzeczy osobiste: mały plecak, torbę na laptopa czy damską torebkę. Teoretycznie limit wagowy pozostaje bez zmian, ale istnieje warunek: rzecz, którą zabieramy, musimy zmieścić pod fotelem.

Foto: Norwegian

Norwegian ma motywować konieczność wprowadzenia zmian w ten sam sposób, w jaki robił to Ryanair – ma mu mianowicie chodzić o poprawę punktualności rejsów i w efekcie – większego zadowolenia pasażerów. Ale tak naprawdę lokalne media konstatują, że Norwegian chce zachęcić większą liczbę pasażerów do przechodzenia na taryfę LowFare+, w ramach której mają darmowy bagaż nadawany (o wadze do 20 kilogramów) i bezpłątny wybór miejsca na pokładzie samolotu.

Jednocześnie “na pocieszenie” Norwegian planuje zwiększyć dopuszczalny rozmiar płatnego bagażu nadawanego – dopuszczalny limit zwiększy się z 20 do 23 kilogramowych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Łaskawcy
Maciej Załucki, 9 stycznia 2020, 1:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jeśli chodzi o większe zadowolenie pasażerów to cel rzeczywiście zostanie osiągnięty. Wyższa cena=większe zadowolenie pasażerów
mejklof, 9 stycznia 2020, 10:57 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »