Fly4free.pl

Norwegia zamknęła granice. Nowe przepisy już od dzisiaj!

pulpit rock
Foto: John O'Nolan / Unsplash

Od piątku 29 stycznia Norwegia ponownie zamknęła swoje granice. Od teraz do kraju mogą wjechać niemal wyłącznie osoby, które mają stałe zameldowanie. Jest za to dobra wiadomość dla osób w tranzycie.

Nowe przepisy obowiązujące od dzisiaj wykluczają jakiekolwiek podróże turystyczne, ale nie tylko. Zasady są problematyczne nawet dla osób, które pracują w Norwegii, bowiem wpuszczane są tylko osoby ze stałym zameldowaniem.

– Stałe zameldowanie oznacza że jesteś „folkeregistrert som bosatt i Norge”. Nie jest to równoznaczne z zamieszkiwaniem i pracą w Norwegii oraz posiadaniem numeru D lub numeru personalnego – ostrzega MSZ.

Rząd dopuścił jednak pewne wyjątki od tej zasady. Do Norwegii wciąż mogą wjechać m.in. marynarze i personel linii lotniczych, niektórzy krewni osób zameldowanych w Norwegii (dzieci, małżonkowie, partnerzy zarejestrowani w związkach partnerskich itd.), kierowcy zawodowi. W razie innego „ważnego powodu” wjazdu można się starać o specjalne pozwolenie.

Osoby, które spełniają te warunki muszą jednak przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa z badania wykonanego nie wcześniej niż 24 h przed przyjazdem i przejść 10-dniową kwarantannę. Dodatkowo musimy też zarejestrować swój przyjazd, a na lotnisku czeka nas jeszcze jeden test na COVID-19.

Co ciekawe, mimo tak restrykcyjnych zasad, problemu nie będą mieli pasażerowie tranzytowi. Jeśli wybieracie się gdzieś z przesiadką na lotnisku w Norwegii, to nie musicie się martwić. Możecie bez problemu zrealizować taką podróż.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nie są zameldowani, ale pracują i płacą podatki. Tak rzeczywiście wirus jest groźniejszy niż wojna zabija wszystko!!!!
Eva Krawczykowska, 29 stycznia 2021, 18:59 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czytałem dzisiaj, że Norwegia wpuszcza bo jesteśmy w strefie zielonej, ale tylko drogą lotniczą bo Szwecja i Dania są w strefie czerwonej a nie można przejeżdżać przez strefę czerwoną.
rafafi, 24 czerwca 2021, 20:10 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »