Fly4free.pl

Jeszcze dalej na północ! Nordkapp na wakacje: loty z Gdańska + wycieczka na Przylądek Północny za 679 PLN

679 PLN
Foto: U. Gernhoefer / yayimages.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Najdalej, najwyżej, najbardziej – wybierzcie się na Nordkapp i stańcie na północnej krawędzi Europy! Koniec czerwca to wymarzona pora, by doświadczyć uroków najdłuższych dni w roku. Spędźcie je na krańcu Norwegii, sycąc się majestatycznymi widokami, spotkaniami ze stadami reniferów i nieskażoną przyrodą.

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o nowych ofertach
na telefonie, w przeglądarce i na maila

Do Norwegii polecicie na pokładzie samolotu linii lotniczych Wizz Air z lotniska w Gdańsku. Wasza tygodniowa podróż odbędzie się w dniach 22-29 czerwca. Po drodze czekają was przesiadki na lotnisku w Oslo (2-7h).

W podróż możecie zabrać wyłącznie mały bagaż podręczny. Jeśli miewacie problemy z pakowaniem, nasz poradnik powinien wam to ułatwić.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Wizz Air daje wam możliwość darmowej zmiany terminu podróży (na danej trasie), zwrot 120 proc. zapłaconej kwoty na konto Wizz Air (do wykorzystania na przyszłe rezerwacje) lub po prostu zwrot pieniędzy na kartę/konto.

Termin podróży: 22-29 czerwca
Linie lotnicze: Wizz Air
Bagaż: podręczny

Hotel

W Alcie – waszej bazie wypadowej na Przylądek Północny – polecam nocleg w 4* hotelu Scandic Alta. Hotel położony jest w samym centrum miasta. W cenę noclegu wliczone jest obfite śniadanie w formie bufetu.

zarezerwuj hotel w norwegii

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak dotrzeć na Przylądek Północny?

Najdalej wysunięty kraniec kontynentalnej Europy, do którego możecie samodzielnie dojechać, dzieli od Alty 236 km. Miejscem najbardziej położonym na północ jest jednak Kinnarodden (Nordkinn) znajdujący się około 70 km na zachód od Nordkappu. Niestety nie prowadzi tam żadna droga, dlatego większość turystów dociera jedynie do słynnego globusa – symbolu Przylądka Północnego. Możecie się tam dostać lokalnym autobusem linii 62. Podróż z centrum miasta na sam Przylądek Północny trwa 4:40h. Autobus kursuje codziennie rano, wraca po trzech godzinach przystanku na Nordkapp. Cena biletu dla osoby dorosłej to 900 NOK w dwie strony (408 PLN). Kupicie je na stronie internetowej przewoźnika.

Inną opcją na przemierzanie północnych rubieży Norwegii jest wypożyczenie samochodu. Dzięki niemu będziecie mieli okazję odwiedzić inne ciekawe miejsca tej magicznej krainy, na przykład cieszący się sporym zainteresowaniem Bar Lodowy w Honningsvag.

W samym mieście Alta również nie brakuje atrakcji. Interesującym miejscem do odwiedzenia jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO Muzeum Rytów NaskalnychThe Rock Art of Alta. Poza ekspozycją przybliżającą życie dawnych mieszkańców regionu, będziecie mogli zobaczyć ponad 6000 naskalnych rysunków, które powstały nawet 7000 lat temu!

Foto: darija64 / yayimages.com
Foto: U. Gernhoefer / yayimages.com
Foto: U. Gernhoefer / yayimages.com
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu, Norwegia ma zamknięte granice dla osób, które nie mają stałego zameldowania w tym kraju.

  • Więcej na temat obostrzeń w Norwegii przeczytacie tutaj.

  • Przeczytajcie relację z podróży rowerem na Nordkapp, autorstwa naszego czytelnika (NikodemFM)

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »