Fly4free.pl

Sprzedali dorobek swojego życia, by wyruszyć w podróż dookoła świata. Trwała… kilka godzin

Nieudana podróż dookoła świata
Foto: Nikki Walsh
Planowali tę wyprawę przez lata, rzucili swoje prace i mieli niesamowitego pecha. Trochę są sami sobie winni, ale nie tracą nadziei na pozytywny finał.

26-letni Tanner Broadwell i 24-letnia Nikki Walsh z Kolorado zrobili to, o czym skrycie marzy wielu z Was: rzucili pracę, sprzedali wszystko, co mieli i ruszyli w podróż dookoła świata.

– Nie wyobrażaliśmy sobie dalszego życia, w którym większość czasu poświęcamy na pracę – mówi Broadwell.

Brzmi super? To dodajmy, że para z USA przez ponad rok oszczędzała pieniądze. Jak czytamy w „Tampa Bay Times”, wydali ponad 10 tys. USD na zakup i kapitalny remont 49-letniej, 8-metrowej łodzi, nad której usprawnieniem pracowali ponad rok. Para wypłynęła z Alabamy, a jej pierwszym przystankiem miało być wybrzeże Florydy. I już po kilku godzinach podróży mieli ogromnego pecha. Gdy zbliżali się bowiem do niewielkiej rybackiej wioski John’s Pass, ich łódka uderzyła w głaz znajdujący się pod wodą i zaczęła błyskawicznie nabierać wody. Para wezwała pomoc, a ekipa ratunkowa dotarła do nich dopiero po godzinie. Niestety, statek zatonął, a wraz z nim prawie cały dobytek, jaki mieli na pokładzie.

– Sprzedałem wszystko, aby to zrobić i straciłem to w ciągu dwóch minut – mówi Broadwell w rozmowie z „Tampa Bay Times”.

To nie koniec złych wiadomości, bo młodzi ludzie zostaną obciążeni kosztami podnoszenia wraku z dna. Będzie ich to kosztowało ok. 10 tys. USD, bo nie byli ubezpieczeni.

Bohaterowie tej smutnej historii nie tracą jednak nadziei.

– Łódka zatonęła, ale nasze marzenia nie. Staniemy na nogi i będziemy zbierać pieniądze na nową łódź – mówi Walsh.

Niedoszli podróżnicy już zbierają pieniądze na wydobycie łodzi za pomocą crowdfundingowego serwisu GoFundMe.

My polecamy dodatkowo zapisać się na jakiś kurs żeglarski – w rozmowie z mediami para przyznała, że przed wyruszeniem w podróż nie mieli praktycznie żadnego doświadczenia w żeglowaniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
może dobrze że łódź tak szybko utonęła , przynajmniej żyją
art77, 13 lutego 2018, 14:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
ani Fly, ani free (dla nich przynajmniej);). Współczuję beztroski. Albo z drugiej strony zazdroszczę spokojnego snu. Skoro tak beztrosko podchodzą do najważniejszych kwestii (życie) to raczej nie przejmują się innymi bardziej przyziemnymi problemami i śpią spokojnie. No i gratuluję osobom wspierającym im na gofundme... jeśli takowe będą
ssaassaa, 13 lutego 2018, 15:06 | odpowiedz
Avatar użytkownika
"Sprzedali dorobek swojego życia". On 26 ona 24 lata... :) Z reguły w tym wieku to się człowiek od rodziców wyprowadza...
grens, 13 lutego 2018, 15:09 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Może mieli i pecha a może po prostu brak odpowiednich przyrządów nawigacyjnych i map oraz doświadczenia?Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca chyba że łódź straciłaby manewrowość.Kwestie braku ubezpieczenia i ocenę tej sytuacji pozostawię inny czytelnikom.
CamperWestfalia, 13 lutego 2018, 15:09 | odpowiedz
Avatar użytkownika
grens „Sprzedali dorobek swojego życia”. On 26 ona 24 lata… ? Z reguły w tym wieku to się człowiek od rodziców wyprowadza…
Czekam na podobne newsy o gimnazjalistach ;-)
Kashpir, 13 lutego 2018, 15:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dorobek swojego życia??? Jaki dorobek i jakiego życia skoro to 26-latek i 24-latka. Na dorobek życia pracuje sie cale zycie, a oni to ledwo studia skonczyli i postanowili ruszyć ku przygodzie.
Adam podroznik, 13 lutego 2018, 15:15 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jeszcze ciekawsza jest ich motywacja, cytuję: “How can we live our lives when we’re working most of the day and you have to pay so much just to live?” Ms Walsh [...] said to the New York Post. “Most of the work you do goes to your home. There has to be another option,” she added.
Kornel, 13 lutego 2018, 16:00 | odpowiedz
Avatar użytkownika
uffff, myślałem ze ja zdradził z jakąś foką
becek, 13 lutego 2018, 17:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »