Fly4free.pl

Niesamowity Kapsztad: loty na ferie i nie tylko za bardzo dobre 1566 PLN. Podróż z Berlina

1566 PLN
Foto: Ava Peattie / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się nad spędzeniem urlopu w Kapsztadzie, to właśnie teraz jest okazja, aby zaplanować podróż do tego niesamowitego miejsca. Znajdziecie tam wszystko to, co potrzebne jest do idealnego wypoczynku – parki narodowe, piękne plaże (np. Hout, Muizenberg), liczne szczyty do zdobycia (np. Table Mountain i Lion’s Head), winnice do zwiedzania oraz… pingwiny afrykańskie!

Do Republiki Południowej Afryki wybrać się będziecie mogli w okresie pomiędzy listopadem a marcem przyszłego roku – dostępnych jest wiele terminów, także takich obejmujących czas trwania ferii zimowych w Polsce – część z dostępnych dat znajdziecie wypisanych poniżej.

Do Kapsztadu polecicie tuż zza naszej zachodniej granicy z berlińskiego lotniska im. Willy’ego Brandta. W obie strony podróżować będziecie na pokładach samolotów linii Air France, z wygodnymi przesiadkami na paryskim lotnisku. Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny o standardowych wymiarach oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Termin podróży: listopad 2021 – marzec 2022
Linia lotnicza: Air France
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Hotel216 PLN/2 osoby/noc

W Kapsztadzie proponuję wam noclegi 4* hotelu Protea Fire & Ice! by Marriott, który znajduje się w centrum miasta, w odległości 500 metrów od Long Street. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i wyposażone w telewizor LCD oraz czajnik elektryczny. Do hotelowych udogodnień zaliczyć można czynny przez cały rok odkryty basen, dostęp do sieci WiFi. Parking jest dodatkowo płatny w cenie 60 ZAR/dzień (ok. 16 PLN).

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód562 PLN/7 dni

Aby łatwiej się wam zwiedzało okolicę oraz abyście bez problemu dojechali tam, gdzie sobie zażyczycie, to rekomenduję wam wypożyczyć samochód zaraz po przylocie do Kapsztadu. Za wynajem Suzuki Celerio lub podobnego modeli zapłacicie 80 PLN/doba.

Co robić w Kapsztadzie

Jest to na tyle zróżnicowane miasto, w którym odnajdą się fani leniwego wypoczynku na piaszczystych plażach, amatorzy górskich wędrówek oraz osoby lubiące się w eksploracji nieznanego. Do obowiązkowych punktów, w trakcie waszego pobytu powinno należeć wejście lub wjechanie kolejką (za 300 ZAR (ok. 80 PLN) w obie strony) na słynną Górę Stołową. Udajcie się jak najbardziej na południe, aż dotrzecie na Przylądek Dobrej Nadziei, który znajduje się na terenie parku narodowego Góry Stołowej.

Po drodze powinniście mijać szeroką plażę z charakterystycznymi kolorowymi domkami – Muizenberg – tam właśnie proponuję wam wybrać się w celu załapania opalenizny oraz trenowania surfowania na falach. Kawałek dalej znajduje się kolejna słynna plaża Boulders Beach, której znakiem rozpoznawczym jest kolonia pingwinów afrykańskich! Co jeszcze warto zobaczyć, będąc w Kapsztadzie? Tego na przykład dowiecie się z tego wątku na forum.

Foto: Benjamin B / Shutterstock
Foto: Juergen_Wallstabe / Shutterstock
Foto: Neil Bradfield / Shutterstock
Przydatne informacje
 • O tanich lotach do RPA poinformował nas użytkownik grondo, dziękujemy.

 • Na moment pisania tego artykułu, podróżując do RPA musicie posiadać negatywny test PCR, wykonany nie wcześniej niż 72 h przed waszą podróżą.

 • Ze względu na różnorodne terminy rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w wybranym przez was okresie podróży będą obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia.

 • Obywatele polscy podróżujący do RPA w celach turystycznych na okres nieprzekraczający 30 dni nie potrzebują wizy.

 • Do wypożyczenia samochodu nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy, ale pamiętajcie, że w Republice Południowej Afryki obowiązuje ruch lewostronny!

 • Przed podróż zajrzyjcie do działu relacji z podróży z Afryki, może znajdziecie tam wskazówki, z których skorzystacie w trakcie wycieczki do RPA.

 • Dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!

 • Sprawdźcie, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.

 • Jeżeli planujecie wybrać się do Berlina samochodem, to obecnie przy takiej podróży (tranzytowej), nie musicie przedstawiać negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.

 • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Zabierzcie na wakacje kartę Twisto i oszczędzajcie na kursie wymiany walut – bez opłat i prowizji. Advertisement

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

 • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

 • Aktualnie po powrocie do Polski czeka przymusowa kwarantanna, z której możecie się zwolnić wykonując po 7 dniach test. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »