Fly4free.pl

Niesamowite! Pilot KLM sfilmował z powietrza start rakiety kosmicznej

Foto: John D Sirlin / Shutterstock
Pilotujący Airbusa A330 holenderski pilot Vincent Hoekveld sfilmował z powietrza startującą rakietę SpaceX Falcon 9. Widoki robią ogromne wrażenie.

Do nietypowego zdarzenia doszło 15 stycznia, gdy Airbus A330 lecący z lotniska Amsterdam Schiphol zbliżał się powoli do lotniska w Miami na Florydzie. 

O starcie rakiety holenderscy piloci zostali uprzedzeni przez system NOTAM i faktycznie, gdy A330 linii KLM zbliżał się do Miami, mogli obserwować na niebie niesamowity spektakl.

– Początkowo myślałem, że to słońce, ale szybko okazało się, że to start rakiety – czytamy we wpisie pierwszego oficera na Linkedin, gdzie opublikował też oryginalny filmik ze startu.

Była to rakieta SpaceX Falcon 9. Filmik został wykonany tuż po godz. 18 lokalnego czasu, podczas gdy start rakiety według NASA to godzina 17.56.

Sam Vincent Hoekveld deklaruje, że choć z filmu mogłoby się wydawać, że rakieta była niezwykle blisko samolotu, to w rzeczywistości obiekt od holenderskiej maszyny dzieliło co najmniej 1100 kilometrów od Kennedy Space Center na Florydzie. W momencie kręcenia filmu samolot miał powoli zaczynać proces zniżania się do lądowania w Miami.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »