Fly4free.pl

Niemcy przywrócili kontrolę na granicach

Foto: Mateusz War. / Wikipedia
Podróżni, którzy planują przekraczanie granicy polsko-niemieckiej w ciągu najbliższego miesiąca, muszą być przygotowani na ewentualne utrudnienia.

Jak informuje Straż Graniczna, od początku tygodnia na granicach Niemiec są prowadzone kontrole w związku ze szczytem G20, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Hamburgu. Niemiecki resort spraw wewnętrznych poinformował, że kontrole na granicach lądowych, powietrznych i morskich prowadzone będą do 11 lipca, a ich zakres będzie „elastyczny”, dostosowany do sytuacji.

– Oczywiście nie musimy się obawiać kolejek w miejscach dawnych przejść granicznych – uspokaja w rozmowie z Fly4free Rafał Potocki, kapitan Straży Granicznej, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Od naszych niemieckich partnerów uzyskaliśmy informację, iż kontrole będą prowadzone w okolicach dawnych przejść granicznych, ale będą mieć charakter wyrywkowy – dodaje przedstawiciel Straży Granicznej

Podobne regulacje wprowadzano m.in. w Polsce podczas odbywających się w naszym kraju Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012. Jak informuje rzecznik prasowy Straży Granicznej, ppor. SG Agnieszka Golias, tego typu działania są zawsze prowadzone w taki sposób, aby zminimalizować ewentualne utrudnienia w przemieszczaniu się tych wszystkich, którzy w tym czasie znajdują się blisko granicy państwowej.

Przypominamy: jeżeli to nasi zachodni sąsiedzi są celem waszej podróży, pamiętajcie że w Niemczech obowiązują obecnie zaostrzone środki bezpieczeństwa, w tym kontrole graniczne.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Tytuł rodem z pudelka, żeby się kliknięcia zgadzały
pro, 14 czerwca 2017, 11:56 | odpowiedz
Słowa kluczowe - "charakter wyrywkowy" :-)
Iza, 14 czerwca 2017, 11:57 | odpowiedz
pro Tytuł rodem z pudelka, żeby się kliknięcia zgadzały
przeciez to JEST pudelek
pudelek, 14 czerwca 2017, 12:14 | odpowiedz
Proponuję kolejny artykuł: "Polacy zamykani w niemieckich więzieniach!" i dopisek: "Po prawomocnym wyroku sądu"
tom, 14 czerwca 2017, 13:06 | odpowiedz
Z Polski nikt nie przyjedzie robić tam zamachów podczas szczytu. Wystarczająco dużo delikwentów jest już od dawna na miejscu ;)
PEWNY, 14 czerwca 2017, 13:16 | odpowiedz
Fly4Free jak chcecie sie zajac powaznym tematem, to mozecie poruszyc ilosc zatrzyman polskich busow jadoacych do berlina, na odcinku 80 km Polski bus kontrolowany jest po 3 x!!! pozniej kierowca gna na zlamanie karku. Opoznienia na porzadku dziennym, niemcy z kontrolami sie nie spiesza, o ile do SXF takiego problemu nie ma to na ZOB juz z konkretnym opoznieniem dojedza. Trzeba to naglosnic!!!
Autokarowicz, 14 czerwca 2017, 14:20 | odpowiedz
Autokarowicz Fly4Free jak chcecie sie zajac powaznym tematem, to mozecie poruszyc ilosc zatrzyman polskich busow jadoacych do berlina, na odcinku 80 km Polski bus kontrolowany jest po 3 x!!! pozniej kierowca gna na zlamanie karku. Opoznienia na porzadku dziennym, niemcy z kontrolami sie nie spiesza, o ile do SXF takiego problemu nie ma to na ZOB juz z konkretnym opoznieniem dojedza. Trzeba to naglosnic!!!
Jeżdżę często, jeszcze nigdy nie miałem kontroli.
Kroach, 14 czerwca 2017, 19:09 | odpowiedz
Wczoraj (17.06) wróciłem ze Zgorzelca - na moście drogowym widziałem policję, ale obstawiającą miejsce po wypadku, a mostu dla pieszych nikt nie pilnował. Może wyrywkowo kogoś sprawdzają, ale nie ma powodów do siania paniki np. na temat korków. Pozdrawiam.
Ppp, 18 czerwca 2017, 15:26 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »