Fly4free.pl

Miło już było. Nasi sąsiedzi chcą wrócić do obowiązkowych testów przy przekraczaniu granicy

granica z niemcami
Foto: ASkwarczynski / Shutterstock

Już nie tylko przy podróżach lotniczych, ale też przy okazji przekraczania granic lądowych – Niemcy chcą ponownie wprowadzić obowiązek testów niezależnie od środka transportu. Nowe zasady mogą zacząć obowiązywać już za kilka dni.

Na ten moment obowiązki wjazdowe zależą od tego, jakim środkiem transportu wybieramy się do Niemiec. Jeśli podróżujemy tam samochodem lub pociągiem – nie musimy się o nic martwić. Nie są wymagane bowiem testy ani kwarantanna. Jeśli jednak wybieramy się do Niemiec samolotem, tu sprawa nieco się komplikuje.

Obowiązkowo musimy bowiem przedstawić negatywny wynik badania na koronawirusa. Akceptowane są zarówno testy antygenowe jak i PCR. Obostrzenia nie dotyczą natomiast osób zaszczepionych jak i ozdrowieńców, a także dzieci do 6. roku życia. Teraz politycy chcieliby ujednolicenia tych zasad, co w rzeczywistości oznacza ich… zaostrzenie.

Efektem zmian ma być obowiązek posiadania testu na koronawirusa niezależnie od rodzaju podróży. Negatywny wynik będzie więc wymagany zarówno przy przekraczaniu granicy samolotem, jak i samochodem czy pociągiem.

Według zapowiedzi, nowe zasady miałyby zacząć obowiązywać już od 1 sierpnia, a nie jak wcześniej zakładano od 11 września. O nowej dacie poinformował Markus Soeder, premier Bawarii w trakcie wywiadu dla stacji telewizyjnej ARD. Przekazał, że został zapewniony przez niemiecki rząd o staraniach na rzecz przyśpieszenia terminu.

Pozostaje więc jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie nowych zasad. Co jednak istotne Niemcy nie planują wprowadzić stałej kontroli granicznej, więc podobnie jak teraz – weryfikowanie przestrzegania przepisów będzie się odbywać jedynie wyrywkowo. Dodatkowo z testów nadal mają być zwolnione zarówno osoby zaszczepione jak i ozdrowieńcy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »