Fly4free.pl

Niemcy zawracają samoloty i zakazują lotów dla linii z Rosji! Nieoficjalnie: Zakaz wprowadzi cała UE!

Foto: Airbus
Wszystkie kraje Unii Europejskiej zamkną swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych – informuje nieoficjalnie niemiecka teleiwzja ARD. Wcześniej samoloty Lufthansy i innych niemieckich przewoźników zaczęły zawracać przed rosyjską przestrzenią powietrzną, a sama „Lufa” poinformowała w komunikacie, że zawiesza loty z i do Rosji na okres najbliższych 7 dni.

Ten dzień upłynął pod znakiem zakazów lotów dla rosyjskich linii lotniczych, które w ślad za Polską, Czechami i Bułgarią, w piątek wprowadziło 5 kolejnych krajów UE. Dalszy rozwój wydarzeń miał miejsce w sobotę wieczorem, gdy nagle samoloty Lufthansy zaczęły dość gwałtowanie zawracać w drodze do Rosji.

Samolot z Monachium do Seulu w momencie zawrócenia był już w rosyjskiej przestrzeni powietrznej, a lot z Frankfurt do Tokio zawrócił na wysokości Estonii. Szybko w mediach pojawiły się spekulacje, że to efekt zmiany decyzji kanclerza Niemiec Martina Scholza, który postanowił jednak przekazać Ukraińcom broń do walki z Rosjanami: Niemcy mają przekazać Ukrainie 1000 sztuk broni pancernej oraz 500 pocisków Stinger.

Spekulacje szybko przerwała Lufthansa, która poinformowała, że z powodu napiętej sytuacji nie będzie korzystać z rosyjskiej przestrzeni powietrznej przez najbliższe 7 dni i tym samym zawiesi wszystkie połączenia do tego kraju w tym okresie.

Tuż przed godziną 22 wybuchła jednak kolejna bomba. Niemiecka telewizja ARD, powołując się na swoje źródła, poinformowała, że wszystkie kraje UE zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla linii lotniczych z Rosji!
To potężny cios przede wszystkim dla Aerofłotu. Decyzja ta oznacza, że rosyjskie linie praktycznie nie są w stanie wykonywać lotów do żadnej destynacji w Europie.

Jak na razie plan zamknięcia przestrzeni powietrznej potwierdzili tylko Niemcy. Poinformował o tym minister transportu tego kraju.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
przeciez rosyjskie samoloty latają do niemiec jak zawsze
SlawomirWilczek, 27 lutego 2022, 11:35 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 Już nie.
SlawomirWilczek przeciez rosyjskie samoloty latają do niemiec jak zawsze
incrudo1, 27 lutego 2022, 13:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »