Fly4free.pl

Niedoszły nabytek LOT zmienia wizerunek. Będzie miał najładniejsze samoloty na świecie!

Foto: Eurospot / Twitter
Inspirowane parasolkami, ręcznikami plażowymi i leżakami – nowe malowanie samolotów niemieckiej linii czarterowej Condor wprost inspirują się wakacjami i wypoczynkiem. Docelowo samoloty i cała identyfikacja wizualna Condora będzie dostępna w aż 5 kolorach.

Condor to znana niemiecka linia czarterowa, o której w Polsce było niezwykle głośno 2 lata temu, gdy plany jej zakupu ogłosił LOT. Nasz narodowy przewoźnik miał mocarstwowe plany rozwoju przewoźnika z kraju naszych zachodnich sąsiadów, jednak kilka tygodni po ogłoszeniu przejęcia wybuchła pandemia koronawirusa i cała transakcja nie doszła do skutku. W międzyczasie Condor przeszedł głęboką restrukturyzację i… teraz nadszedł czas na całkowitą zmianę wizerunku linii, której najbardziej widocznym przejawem ma być nowe malowanie samolotów.
Naszym skromnym zdaniem – jedno z najładniejszych na świecie.

– Przez ostatnie 2,5 roku Condor przeszedł głęboką transformację: z linii będącej częścią dużej grupy do niezależnej linii lotniczej, która dumnie spogląda na swoją historię i tradycję, ale jednocześnie odważnie patrzy w przyszłość. Chcemy więc zmienić nasz wizerunek: Condor to wakacje i linia, której nie można pomylić z żadną inną. Nasz nowy znak firmowy to paski – mówi Ralf Teckentrup, prezes linii Condor.

Za nową identyfikację Condora odpowiada znana agencja alphabet z Berlina. Jej przedstawiciele mówią, że chcieli wywołać jasne skojarzenie z wakacjami, a tworząc nowe kolory Condora, inspirowali się leżakami, parasolami i ręcznikami plażowymi.

Jeśli chodzi o „stronę korporacyjną”, głównymi kolorami Condora będą niebieski i żółty. Samoloty będą zaś przemalowywane na pięć kolorów: maszyny niemieckiej linii będą miały żółte, czerwone, niebieskie, zielone i beżowe paski. W podobny sposób zmienione mają być też stroje załóg pokładowych, choć tu nie mamy jeszcze szczegółów.

Proces zmian będzie przebiegał stopniowo: do 2024 roku ponad 80 procent floty ma latać w nowych kolorach. Ale pierwszy samolot w malowaniu w paski przedstawiono już dzisiaj w Tuluzie: to Airbus A330neo z zielonymi paskami, który zacznie latać dla Condora jesienią. Kolejny – Airbus A321 z żółtymi paskami, 5 kwietnia wykona rejs na Lanzorote. W najbliższych tygodniach Condor zapowiada przemalowanie kolejnych 5 samolotów: maszyny te polecą w najbliższym czasie m.in. na Kanary, do Grecji, Egiptu i na Majorkę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Najpaskudniejsze malowanie jakie widziałem :D
Otas, 4 kwietnia 2022, 16:33 | odpowiedz
Bo ja wiem, czy najładniejsze. Zwłaszcza pasy, które niektórym źle się kojarzą ;) 
pawel84, 4 kwietnia 2022, 16:41 | odpowiedz
Można dostać oczopląsu
_Franio, 4 kwietnia 2022, 20:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »