Fly4free.pl

Nie boimy się omikrona i chcemy podróżować! Polacy wśród największych optymistów w Europie

Foto: Gabriella Clare Marino / Unsplash
Choć nowy wariant koronawirusa początkowo znacząco zmniejszył popyt na podróże, ostatnie tygodnie pokazują, że zainteresowanie turystyką mocno rośnie. Potwierdzają to zresztą dane European Travel Council, która przebadała nastroje wśród podróżników w Europie.

Dane te są dość pozytywne. Wskazują one na to, że mimo omikrona, aż 3 na 5 Europejczyków planuje podróżować w pierwszej połowie roku. Jednocześnie 72 procent respondentów twierdzi, że mimo pojawienia się nowego wariantu, nie zamierzają rezygnować ze swoich oryginalnych planów podróży w najbliższych miesiącach.

– Europejczycy wciąż pozostają optymistami w kwestii podróży w I połowie roku. Zdecydowanie najbardziej preferowane są podróże wewnątrzeuropejskie, które wybierze grubo ponad 50 procent osób – czytamy w komunikacie ETC.

Pandemiczne przyzwyczajenia wciąż są jednak żywe. O ile bowiem grubo ponad połowa ankietowanych wybiera podróże wewnątrz UE, tak dla 32 procent podróżnych deklaruje, że wybierze turystyczne podróże krajowe. Jeśli zaś chodzi o miejsce podróży, to najbardziej preferowanym kierunkiem będą nadmorskie miejscowości oraz city breaki (oba rodzaje aktywności otrzymały po 15 procent wskazań).

Jeśli chodzi o kierunki, to ankietowani wskazują przede wszystkim na Francję, Hiszpanię i Włochy, co może zapowiadć wielki powrót turystów do tych krajów.

Co ciekawe, jednymi z największych optymistów, jeśli chodzi o podróże zagraniczne, są Polacy. Z danych ETC wynika, że jeśli chodzi o narodowości, których obywatele w najbliższych miesiącach będą podróżowali samolotami, to na pierwszym miejscu znaleźli się Hiszpanie (60 procent ankietowanych), na drugim Francuzi (58,4 procent), na trzecim Włosi, a na czwartym Polacy (47,6 procent ankietowanych deklaruje podróże lotnicze w najbliższym czasie).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »