Fly4free.pl

Dwa kolejne kraje bez testu przed przyjazdem! Jeden rajski, drugi przygodowy!

mauritius
Foto: Rumman Amin / Unsplash
Mauritius i Nepal dołączają do coraz dłuższej listy miejsc, do których osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą wyjechać bez konieczności przedstawiania negatywnego wyniku testu. Rządy coraz chętniej rezygnują więc z najbardziej uciążliwego obostrzenia wjazdowego.

Zacznijmy od rajskiej wyspy. Rząd Mauritiusu zdecydował się znacząco złagodzić obostrzenia wjazdowe. Do tej pory wszyscy turyści przyjeżdżający z zagranicy musieli przedstawić negatywny wyniku testu PCR. Test trzeba było zrobić nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Teraz ten obowiązek zniknie.

Mauritius ułatwia podróże zaszczepionym

Zmiana dotyczy jednak wyłącznie osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Nadal jednak trzeba zadbać o ubezpieczenie zdrowotne, które jest wymagane. Przeprowadzane będą również testy na lotnisku przyjazdowym, ale są one bezpłatne.

– To posunięcie znacznie ułatwi podróżującym odwiedzenie wyspy i jest ciepło przyjmowane przez branżę turystyczną i hotelarską na Mauritiusie – komentuje Urząd Promocji Turystyki Mauritiusa. – Zapotrzebowanie ze strony turystów i osób podróżujących służbowo gwałtownie wzrosło po ponownym otwarciu granic dla podróży międzynarodowych od października zeszłego roku.

Osoby niezaszczepione muszą liczyć się z testem przed przyjazdem i 14-dniową kwarantanną. W trakcie jej trwania wykonywane są dwa kolejne testy.

Podróżujący wybierają Mauritius ze względu na jego plaże, góry, laguny i możliwości biznesowe, ale także ze względu na bezpieczeństwo. W obecnej sytuacji 90 proc. dorosłej populacji Mauritiusa jest w pełni zaszczepionych – wyjaśnia urząd.   

Wolicie tryb przygodowy? Z testów rezygnuje też Nepal

Kolejnym krajem (już mniej rajskim, choć niemniej pięknym), który znosi obowiązek testów jest Nepal. Do tej pory także tutaj trzeba było przedstawiać negatywny wynik testu PCR. Na szczęście zastąpi je świadectwo szczepień. Podobnie jak na Mauritiusie, tak i tu nowe zasady dotyczą bowiem wyłącznie osób zaszczepionych.

Osoby niezaszczepione niezmiennie muszą się liczyć z 5-dniową kwarantanną. Warto pamiętać też, że w Nepalu ozdrowieńcy są traktowani jak osoby niezaszczepione. Zasady nie dotyczą natomiast dzieci do 5. roku życia.

To nie jedyne ułatwienia, jakie rząd przygotował dla turystów z zagranicy. Zgodnie z zapowiedzią, turyści mogą liczyć na zniżki na loty krajowe i noclegi w hotelach zrzeszonych w Hotel Association of Nepal. Następne „zachęty” dla obcokrajowców zostaną opublikowane w kwietniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Aż mnie wzruszenie wzięło kiedy przeczytałem co Mauritius tudzież inszy Nepal proponują(heh) Chyba tylko zatwardziali covidianie wierzą w ten przekaz ale oni uwierzą we wszystko bo...tak i już(heh)
Semen6969, 14 marca 2022, 15:12 | odpowiedz
Czasami wejdę na taki clickbajowy tytuł z nadzieją na jakieś pozytywne wieści, a tam znowu to samo od lat , widzę, że fly4f nadal w formie, nie zawodzi i publikuje informację o tym, że zamknięty kraj jest nadal zamknięty ....  Testy na miejscu po przylocie to najgorsza z możliwych opcji, bo gdy wyjdzie ci pozytyw to siedzisz zamknięty w czterech ścianach na końcu świata i jeszcze za to płacisz. Testy PRZED przynajmniej dają jakąś możliwość zmiany lub rezygnacji po pozytywnym teście nie narażając się na dodatkowe ogromny koszty i czas.  Zatem uważajcie na obowiązkowe testy po przylocie, bo znam mnóstwo historii znajomych, którzy planowali sobie wymarzone wakacje i nie pykło ;)
AgaZap, 14 marca 2022, 15:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »