Fly4free.pl

Były szef polskiego Neckermanna otwiera biuro podróży. Obiecuje najniższe ceny w Polsce!

Foto: Nekera.pl

Nekera – tak nazywa się nowe biuro podróży na polskim rynku, założone przez byłego szefa i pracowników upadłego biura podróży Neckermann Polska. W tym roku chce ono mieć kilkadziesiąt tysięcy klientów.

Założycielem nowego biura podróży jest Maciej Nykiel, ostatni prezes spółki Neckermann Polska, która jesienią ubiegłego roku ogłosiła upadłość. Już na początku stycznia Nykiel zarejestrował jednak nowe biuro podróży, które oficjalnie rozpoczęło działalność we wtorek.

– Mamy mnóstwo fantastycznych hoteli w Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Chorwacji, Włoszech. Proponujemy kompleksową ofertę w całym basenie Morza Śródziemnego, łącznie z mniejszymi destynacjami, takimi jak Malta, Cypr, Izrael, Jordania czy Albania – wylicza Maciej Nykiel.

W ofercie touroperatora nie brakuje też egzotycznych kierunków, np. kraje karaibskie: Kuba, Dominikana, Meksyk, Jamajka, afrykańskie: Kenia, Zanzibar, Seszele, Egipt, Tunezja, Maroko czy azjatyckie: Malediwy, Tajlandia, Wietnam, Bali, Dubaj, Gruzja i Sri Lanka.

– Możemy zaproponować wyjazdy w oparciu o połączenia lotnicze – regularne, niskokosztowe, czarterowe – a także pełną ofertę dojazdu własnego w oparciu o najpopularniejsze kraje: Włochy, Chorwacja Bułgaria latem oraz Włochy, Austrię, Czechy i Słowację zimą – dodaje Nykiel.

Silną stroną biura ma być też oferta zakupu w wakacji w Polsce – do dyspozycji biura ma być ponad 600 hoteli w Polsce. Jak twierdzi Nykiel, jeszcze nigdy żaden tradycyjny touroperator nie oferował rodzimego produktu na taką skalę.

– Cenowo jesteśmy w stanie wyjść na prowadzenie w niektórych obszarach. Na pewno nie do pobicia będą nasze ceny produktu z dojazdem własnym. Oczywiście, rynek to zweryfikuje, ale z mojej wiedzy wynika, że na pewno mamy najlepsze ceny w dojeździe własnym i liczę także na podobne wyniki w hotelach w Polsce, które mamy w ofercie. Nasi agenci, proponując klientowi pobyt w jednym z naszych hoteli, mogą mieć pewność, że w samym hotelu ani na popularnych serwisach typu booking ani nigdzie indziej nie będzie taniej niż u nas – mówi Nykiel w rozmowie z serwisem Waszaturystyka.pl.

Plaża
Foto: pio3 / Shutterstock

Nekera będzie miała silnych inwestorów – 75 procent udziałów należy do platformy triverna.pl, gdzie udziały mają fundusze inwestycyjne Xevin Investments i IQ Pomerania. Wartość inwestycji nie została ujawniona, jednak padają deklaracje, że jest ona “wielomilionowa”.

Sprzedaż oferty będzie opierać się na agentach, ale też internecie i call centre.

– Zdaję sobie sprawę, że przyszłość to 100 procent online – mówi Nykiel w rozmowie z “Pulsem Biznesu”.

W tym roku biuro podróży planuje obsłużyć kilkadziesiąt tysięcy klientów i wyjść na zero – pierwsze zyski planowane są od przyszłego roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
To ten sam człowiek, który 23 września 2019 roku twierdził, że Neckermann Polska nie jest zagrożony, a 25 września 2019 roku (dwa dni później) złożył wniosek o ogłoszenie upadłości?To smutne, że taki człowiek może bez problemu uruchomić kolejne biuro podróży :-(
mmokrzycki, 26 lutego 2020, 18:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »