Fly4free.pl

Nasz ulubiony wakacyjny kraj bije rekordy! Na urlop wyjechało tam już ponad milion Polaków

Foto: Jure Divich / Shutterstock
W dniu 20 września przekroczono granicę miliona turystów z Polski, którzy w tym roku udali się na urlop do Chorwacji – informuje Chorwacka Wspólnota Turystyczna. Wynik ten osiągnięto 1,5 miesiąca wcześniej niż rok temu.

Na liście ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków Chorwacja od lat zajmuje czołowe pozycje. I choć z roku na rok narzekamy na rosnące ceny, to i tak gdy przychodzi czas planowania urlopu, decydujemy się na wyjazd nad Adriatyk. Tak samo było w tym roku. Mało tego, wygląda na to, że po raz kolejny pobijemy rekord w liczbie podróżnych z Polski odwiedzających w ciągu roku Chorwację.

Z danych systemu eVisitor wynika, że od początku stycznia do 20 września Chorwację odwiedziło w sumie ponad 1 milion osób z Polski, które zrealizowały do tej pory 6,392 mln noclegów. Dane te są tym bardziej wyjątkowe, że w minionym roku barierę miliona podróżnych z naszego kraju przekroczno w Chorwacji 1,5 miesiąca później. Przypomnijmy też, że w zeszłym roku, który był rekordowy, Chorwację odwiedziło 1,004 mln turystów z naszego kraju.

– Już kolejny rok przekraczamy liczbę 1 mln gości z Polski. Daje to nadzieję na kolejny rekordowy wynik do końca tego roku, a apetyt rośnie. Chorwacja, państwo obfitujące w bogactwo przyrody, jako jeden ze swoich celów strategicznych wybrała zrównoważony rozwój turystyki. Aktualnie przygotowywana Strategia Rozwoju Turystyki Republiki Chorwacji bazować będzie przede wszystkim na niej. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zachować autentyczność Chorwacji – mówi Agnieszka Puszczewicz, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Dokąd najchętniej jeździmy?

Jeśli chodzi o ulubione regiony w Chorwacji, to w dalszym ciągu wiedzie prym województwo splicko-dalmatyńskie, na kolejnych miejscach uplasowały się województwa: istryjskie, zadarskie, primorsko-gorańske i szybenicko-knińskie. Nasze ulubione wakacyjne miejscowości to zaś Makarska, Omis, Zadar, Baska Voda i Orebic.
Chorwacka Wspólnota Turystyczna wskazuje też, że w dalszym ciągu zdecydowana większość podróżnych z naszego kraju wybiera wyjazdy indywidualne – tacy turyści stanowią aż 70 procent wszystkich odwiedzających Chorwację. Jednocześnie jednak podkreśla rosnącą liczbę turystów z Polski podróżujących z biurami podróży.

Z obecnych danych wynika, że Polacy są czwartą najchętniej podróżującą do Chorwacji nacją, zaraz po Niemcach, Austriakach i Słoweńcach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »