Fly4free.pl

Nasi sąsiedzi zamykają na miesiąc granice dla obcokrajowców!

kontrola na granicy
Foto: ASkwarczynski / Shutterstok

Ukraiński rząd podjął w środę decyzję o wprowadzeniu czasowego zakazu wjazdu do kraju dla obcokrajowców. Zakaz ma obowiązywać od północy 29 sierpnia do 28 września.

Tymczasowe zamknięcie granic jest związane ze zwiększoną liczbą nowych przypadków koronawirusa na Ukrainie – tylko we wtorek ogłoszono 1670 nowych zakażeń, a od początku pandemii koronawirusem w tym kraju zaraziło się już ponad 110 tys. osób.

Ukraiński minister spraw wewnętrzny Arsen Avakov poinformował, że zakaz dotyczy wszystkich osób nie posiadających ukraińskiego obywatelstwa, choć są pewne wyjątki. Dotyczą one m.in. osób wjeżdżających do kraju tranzytem, kierowców pojazdów ciężarowych czy osób posiadających pozwolenie na pobyt na terytorium Ukrainy.

–  W związku z poziomem zachorowalności powinniśmy ochronić naszych obywateli i wykazać się odpowiedzialnością wobec naszych zagranicznych partnerów – mówi Denys Szmyhal, premier Ukrainy.

Jednocześnie ukraiński rząd zdecydował, że kwarantanna dla osób, które wjeżdżają na Ukrainę, będzie obowiązkowa przynajmniej do końca października.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A mam bilety do Kijowa z Wawy na wrzesniowy citibrejk :(
j_brawo, 26 sierpnia 2020, 18:38 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »