Fly4free.pl

Najbardziej magiczna noc w życiu. Tu poczujesz się jak w Baśniach Tysiąca i Jednej Nocy

jordania pustynia
Foto: Jordan Tourism Board
Ognisko, obłędnie rozgwieżdżone niebo, rozmowy o wszystkim i o niczym, a przede wszystkim niezwykłe doświadczenie – tak właśnie wygląda glamping na środku pustyni, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. I nic dziwnego – to jedna z tych nocy, którą zachowuje się w sercu na zawsze i wspomina jako jedną z najbardziej magicznych w życiu.

Patrzysz w niebo, na którym migoczą tysiące gwiazd. Możesz wyszukiwać znajome konstelacje albo po prostu podziwiać nocny spektakl reżyserowany przez naturę. Niebo jest niemal czarne, a brak przeszkadzających źródeł światła tylko potęguje niezwykłe wrażenia. Otacza cię jedynie pustynia, a otula… ciepłe łóżko. Bo tu, w Jordanii – możesz przecież przeżyć to wszystko nie wychodząc z namiotu.

Wcześniej prawdopodobnie czekała na ciebie różnorodna kolacja pełna jordańskich specjałów – od hummusu, przez tabbouleh, aż po aromatyczną jagnięcinę z kuskusem skąpaną w licznych orientalnych przyprawach. Po kolacji była okazja na długie rozmowy o wszystkim i o niczym przy sziszy i ognisku. A gdy ogień dogasa, wszyscy powoli schodzą się do swoich namiotów, by tam zakończyć ten niezwykły dzień z widokiem na rozgwieżdżone niebo, jakie trudno sobie wyobrazić, jeśli się tu wcześniej nie było. Brzmi jak przygoda z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy? To nie jest przypadek!

Od beduińskiej tradycji do klienta premium

Hitem ostatnich lat, jeśli chodzi o jordańską turystykę, są niewątpliwie luksusowe namioty-bańki, które jednocześnie zapewniają wysoki standard wypoczynku, widoki bez wychodzenia z łóżka, a przede wszystkim niezapomniane wrażenia rodem z planu filmowego czy starych arabskich opowieści. Podbijają one Instagram, podbijają TikToka, a przede wszystkim podbijają serca tych, którzy przedkładają niezwykłe miejsca nad niski budżet.

To oczywiście ewolucja tradycyjnych beduińskich namiotów, które gromadziły całą społeczność przemieszczającą się od czasu do czasu w poszukiwaniu pożywienia, wody i schronienia. Tych, które musiały być zrobione z koziej skóry, by w dzień chronić przed upałem, a w nocy przed chłodem i dawać schronienie, gdy pustynia nie była najbardziej przyjaznym miejscem do życia. Dziś wciąż mają spełniać podobne funkcje – tyle że z udogodnieniami dla turysty z kategorii „premium”.

Foto: Jared Schwitzke / Unsplash

Luksusowe namioty, przeźroczyste bańki – wybierz, co Ci pasuje!

Takich obozów, a właściwie glampingów, w których postawiono niemal kosmiczne kapsuły jest na całej pustyni Wadi Rum zaledwie kilkanaście. O wiele więcej jest miejsc z klasycznymi, choć bardzo nowoczesnymi namiotami. Luksus, który oferują na środku pustyni, może zaskoczyć. Właściwie nie musicie się o nic martwić, a standard wielokrotnie przebija ten, który znacie z wielu hoteli.

Zarówno namioty sferyczne (czyli te przypominające obozy prosto z kosmosu) jak i bardziej tradycyjne namioty beduińskie mają środku prywatne łazienki, klimatyzację, wygodne łóżko, szafy, lodówki i szereg innych udogodnień, których chyba nikt nie spodziewałby się w pustynnym namiocie. Ba, możesz znaleźć nawet takie, które na prywatnych tarasach oferują prywatne jacuzzi! Klimat Baśni Tysiąca i Jednej Nocy podbijają natomiast orientalne dodatki – dywany, narzuty bogato zdobione wezgłowia łóżek, często też ogromne i ciężkie zasłony, które zapewniają prywatność, gdy znudzi ci się przeźroczysty namiot. Wszystko, by choć na chwilę przenieść gości do niezwykłego pustynnego i orientalnego świata, bez konieczności rezygnacji z wielkomiejskich wygód.

Dopełnieniem luksusowego noclegu są liczne atrakcje organizowane dla gości glampingów. Przejażdżki jeepami, wycieczki na wielbłądach, muzyka na żywo, ogniska albo romantyczne kolacje. Wszystko to w otoczeniu niezwykłej pustyni Wadi Rum, która gościła liczne plany filmowe – jak chociażby Marsjanina, przygody Indiana Jonesa czy Lawrenca z Arabii.

Zresztą prawdopodobnie i tak doskonale znacie to już z Instagrama. Teraz pozostaje przeżyć to na własnej skórze!

We współpracy z
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »