Fly4free.pl

To będzie najwyżej położona dyskoteka w Europie! Szykuj się na imprezę na 3000 m n.p.m.

Piz Gloria
Foto: SAHACHATZ / ShutterStock
W maju 2024 roku na terenie malowniczej alpejskiej doliny Lauterbrunnen odbędzie się Detour Discotheque, czyli "najwyżej położona impreza muzyczna w Europie". W trzeciej edycji wydarzenia imprezowicze będą się bawić przez trzy dni na wysokości 3000 m n.p.m.

Detour Discotheque to cykliczne, coroczne wydarzenie, które odbywa się w różnych lokalizacjach od 2022 roku. W pierwszej edycji imprezę zorganizowano w maleńkiej wiosce rybackiej Thingeyri na Fiordach Zachodnich na Islandii, gdzie zabawa odbywała się przed dwie noce. W ubiegłym roku z kolei imprezowicze zjawili się w An Cridhe, ośrodku kultury w wiosce Arinagour na wyspie Coll na Hebrydach Wewnętrznych w Szkocji. Kolejna edycja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.

W maju 2024 roku Detour Discotheque stanie pod znakiem hołdu dla klasycznej muzyki disco i world music z lat 70. i 80., a hołd będzie oddawany legendarnym nowojorskim klubom The Loft czy Paradise Garage. Jednocześnie impreza zyska miano najwyżej położonej w Europie, ponieważ centrum wydarzeń znajdzie się w szwajcarskiej wiosce Lauterbrunnen, na wysokości 3000 m n.p.m.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-22T08:57:00.655Z przez Wakacje.pl

W piątek, czyli pierwszy dzień imprezy, scena pojawi się na tarasie stacji Birg. W sobotę akcja przeniesie się do Piz Glorii, panoramicznej restauracji na szczycie góry Schilthorn, natomiast niedzielne zwieńczenie wydarzenia odbędzie się w pijalni Trinkhalle. Trzecia edycja Detour Discotheque potrwa od 10 do 12 maja 2024 roku, a bilety można kupić w przedsprzedaży już od wtorku, 5 grudnia. Cena to 199 funtów (ok. 1000 zł), w co wliczone są także przejazdy kolejką linową o wartości 160 funtów. Co ważne, do sprzedaży trafi tylko 300 wejściówek.

Detour polega na znajdowaniu spektakularnych lokalizacji na kameralne imprezy, a ta jest tak oszałamiająca, jak to tylko możliwe. Sama przejażdżka kolejką linową zapiera dech w piersiach. Klub nocny na wysokości 3000 metrów to zdecydowanie nasz najbardziej ambitny projekt w dotychczasowej historii – powiedział cytowany przez „Time Out” Jonny Ensall, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »