Fly4free.pl

To będzie najdłuższy i najszybszy rollercoaster świata. Nie zgadniecie, gdzie powstanie!

qiddiya
Foto: Qiddiya

Ponad 4 kilometrów torów, 3 minuty samej przejażdżki i gwarantowane ekstremalne doznania – od histerycznego śmiechu, po krzyki w niebogłosy. Właśnie tak w skrócie będzie wyglądał Falcon’s Flight w nowym parku Six Flags. Gdzie powstanie kolejny park jeden z najlepszych marek w tej branży? W do niedawna zupełnie zamkniętym na obcokrajowców kraju – Arabii Saudyjskiej.

Qiddiya, czyli mega projekt rozrywkowy o powierzchni 334 kilometrów kwadratowych (!!!) powstanie w okolicach Rijadu. Cała inwestycja ma być gotowa dla pierwszy gości już w 2023 roku. Jak mówią twórcy, będzie to stolica „rozrywki, sportu i sztuki”. Niedawno okazało się, że jednym z głównych elementów ma być kolejny na świecie park rozrywki Six Flags. A ta marka sama w sobie gwarantuje już bardzo wysoką jakość zabawy. Zresztą, wielbicielom rollercoasterów nie trzeba ich przedstawiać. A skoro już jesteśmy przy rollerocasterach…

Na terenie parku rozrywki ma powstać najdłuższy, najwyższy i najszybszy rollercoaster świata – „nie dla osób o słabych nerwach” – jak reklamują go konstruktorzy. Falcon’s Flight będzie bowiem rozpędzał się do 250 km/h. Sama przejażdżka potrwa ok. 3 minut, a tory mają mieć aż 4 kilometry długości. Wagoniki pomieszczą 20 osób. Rollercoaster ma być też najważniejszą atrakcją nie tylko samego parku, ale i symbolem projektu Qiddiya.

Dla porównania, dobrze znany Polakom Hyperion w Energylandii, który jest drugim najszybszym z rollercoasterów w Europie rozpędza się do 142 km/h i ma 1450 metrów długości.

W Qiddiya nie zabraknie oczywiście też innych obiektów. To w sumie blisko 45 różnych projektów, które mają zapewnić nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie, ale także potrzebną infrastrukturę. Powstaną tu m.in. stadiony, hotele, galerie handlowe i apartamenty.

qiddija
Foto: Qiddiya

– Qiddiya będzie jedynym w swoim rodzaju miejscem, w którym młoda część społeczeństwa Arabii Saudyjskiej będzie mogła obudzić przeżycia napędzane adrenaliną, a rodziny będą mogły tworzyć wspomnienia na całe życie, tutaj, w ich własnym kraj – opowiadają o tym projekcie twórcy.

Qiddiya
Foto: Qiddiya
Qiddiya
Foto: Qiddiya
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »