Fly4free.pl

Na których lotniskach zrobisz najtańsze zakupy? Porównanie cen z 50 portów

sklep wolnocłowy
Foto: Surachet Jo / Shutterstock

Najtańsze perfumy, alkohole, papierosy – wiele osób podróżując chce przy okazji zrobić zakupy w strefach bezcłowych licząc na atrakcyjne ceny. W rzeczywistości o promocje i naprawdę duże okazje nie jest wcale tak łatwo. Warto więc wiedzieć, na których lotniskach faktycznie możemy kupić produkty taniej, a gdzie lepiej nie nastawiać się na buszowanie po sklepach.

Portal The Points Guy porównał ceny najpopularniejszych produktów na 50 lotniskach z całego świata. Do testu wybrali 13 produktów – w tym perfumy, kosmetyki, papierosy i alkohol. W efekcie powstało zestawienie najtańszych i najdroższych portów lotniczych.

Jeśli poszukujecie atrakcyjnych cen alkoholi, najlepiej (i najtaniej) będzie zrobić zakupy na lotnisku w Kijowie (KBP), Madrycie (MAD) albo na Kajmanach (GCM). Kosmetyki okazały się najtańsze w Londynie (LHR), Dubaju (DXB) i Wiedniu (VIE). Perfumy okazyjnie da się z kolei nabyć przede wszystkim w Madrycie (MAD), Porto (OPO) i w Londynie (LHR). Poszukiwacze papierosów powinni zaplanować swoje podróże tak, by pojawić się na lotnisku w Singapurze (SIN), Hongkongu (HKG) i Bangkoku (BKK).

W ogólnym rozrachunku – bez podziału na kategorie – najlepiej wypada jednak lotnisko w Kuala Lumpur (KUL), Singapurze (SIN) i na Kajmanach (GCM).

Wiemy więc już, gdzie uda nam się zaoszczędzić. A gdzie czekają nas duże wydatki? Jeśli chodzi o alkohole najgorzej wypadają lotniska: Santorini (JTR), Akra (ACC) i Ateny (ATH). Najdroższe kosmetyki spotkacie w Bangkoku (BKK), Zurychu (ZRH) i Madrycie (MAD). O kupowaniu perfum zapomnijcie w Wiedniu (VIE) oraz ponownie – w Akrze (ACC) i Bangkoku (BKK). Naprawdę drogie papierosy oferują lotniska w Sydney (SYD), Londynie (LHR) i Paryżu (CDG).

Gdyby jednak nie brać pod uwagę konkretnych produktów, a ceny ogólnie, to najwyższe ceny czekają na was w wymienionych już Sydney (SYD), Zurychu (ZRH) i na Santorini (JTR).

Pełny ranking wraz z osobnym wyszczególnieniem amerykańskich lotnisk możecie zobaczyć na stronie The Point’s Guy. Jeśli chcecie wiedzieć, jak ceny kształtują się na polskich lotniskach, to przypominamy, że kiedyś również robiliśmy zestawienie kilku popularnych produktów na lotniskach w Warszawie, Gdańsku i Katowicach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »