Fly4free.pl

Pojawił się śnieg i Polacy ruszyli w poszukiwaniu słońca! Gdzie będzie nas najwięcej?

dominikana
Foto: Valentin Valkov / Shutterstock
Wraz z nadejściem pierwszych oznak atmosferycznej zimy, Polacy ruszyli do rezerwacji zimowych wyjazdów, które pomogą im nieco uciec od śniegu i mrozu. Wśród klientów biur podróży prym wiodą przede wszystkim kierunki egzotyczne – w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dominikana i Tanzania (w szczególności Zanzibar).

Na przełomie jesieni i zimy, gdy w biurach podróży rozpoczyna się sezon ZIMA 2022/23, Polacy najchętniej wybierają zdecydowanie cieplejsze kierunki. Pierwsze analizy nie pozostawiają żadnych wątpliwości – jesteśmy żądni słońca, palm i plaży. Istotną informacją jest też fakt, że w tym roku, na jesienno-zimowe wakacje zdecyduje się zdecydowanie więcej osób.

– Z naszych bieżących analiz wynika, że sprzedaż kierunków egzotycznych na tegoroczny sezon zimowy jest jak na razie o 58 proc. wyższa niż w tym samym czasie rok temu mówi Anna Podpora, szefowa działu rozwoju produktu w portalu Wakacje.pl.

W dziesiątce najpopularniejszych kierunków zdecydowanie królują Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zaraz za nimi znajduje się Dominikana, a podium zamyka Tanzania (w szczególności Zanzibar, który Polacy kochali w trakcie pandemii).

– Polacy kochają słoneczne plaże, ciepłe morza i rajskie widoki. Kiedy w naszym kraju zaczyna być naprawdę zimno, nasi klienci wyruszają do dalekich krajów. W przypadku ZEA mówimy głównie o lotach rejsowych i pobytach często w opcji przedłużonych weekendów – wyjaśnia Podpora. – W przypadku Dominikany mówimy o typowych wyjazdach wypoczynkowych na siedem lub więcej dni opartych na przelotach czarterowych. Spodziewamy się, że to będzie jeden z hitów tej zimy.

Dalej w zestawieniu mamy Tajlandię, Meksyk i Malediwy. Pierwszą dziesiątkę zamyka natomiast Kuba, Oman, Wyspy Zielonego Przylądka i na ostatnim miejscu Kenia.

Z badania wynika także, że coraz częściej wybieramy kierunki, które są oferowane z najbliższych nam lotnisk. Zrobiliśmy się całkiem wygodni w tej kwestii – w szczególności w kontekście lotów czarterowych.

– Aż 45 procent respondentów potwierdziło, że przede wszystkim sprawdza, jakie oferty są dostępne z lotnisk znajdujących się najbliżej ich miejsca zamieszkania – wyjaśnia portal.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »