Fly4free.pl

Dokąd najchętniej latamy z Polski? Mamy listę najpopularniejszych kierunków z naszych lotnisk

Foto: PL Wrocław

Londyn wciąż króluje, jeśli chodzi o kierunki regularne, w czarterach prym wiedzie zaś Turcja – sprawdź, na jakich trasach z polskich lotnisk latamy najczęściej.

Jak pisaliśmy wczoraj na łamach Fly4free.pl, polskie lotniska w 2019 roku obsłużyły nieco poniżej 49 mln pasażerów. Teraz przyszedł czas na opisanie najpopularniejszych kierunków, do których latamy z Polski – zobaczcie, dokąd latamy najchętniej.

W przypadku Lotniska Chopina najpopularniejsze kierunki nie zmieniły się. W dalszym ciągu najpopularniejszą trasą jest Londyn – na trasach z i do stolicy Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku podróżowało 1,029 mln pasażerów (w ubiegłym roku doszła też tu nowa trasa – to połączenie LOT na lotnisko London City). Jeśli chodzi o pozostałe miasta, to nieznacznie zmieniła się tylko kolejność – Kijów został trzecim najpopularniejszym kierunkiem z Warszawy (w 2018 roku był czwarty), wyprzedzając Frankfurt, który tym razem znajduje się na czwartej pozycji.

Pewne zmiany nastąpiły za to na liście najpopularniejszych kierunków czarterowych. Wciąż najpopularniejszym kierunkiem z Warszawy była turecka Antalya (267,5 tys. pasażerów), ale na drugim i trzecim miejscu znalazły się egipskie Hurghada i Marsa Alam, które nie znalazły się w czołówce ubiegłorocznego zestawienia.

Foto: Lotnisko Chopina

A jak w Katowicach?

W przypadku lotniska w Pyrzowicach w ruchu regularnym czołowa piątka najpopularniejszych krajów wygląda następująco: to Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Norwegia i Holandia. Znacznie ciekawiej wygląda zestawienie najpopularniejszych lotnisk, do których lataliśmy ze śląskiego portu. Na pierwszym miejscu nie ma niespodzianki: połączenie do Londynu-Luton i z powrotem wybrało 314 tys. pasażerów. Na drugim miejscu znalazł się… Dortmund (291 tys. pasażerów), a na trzecim… Warszawa – z lotów krajowych realizowanych przez LOT skorzystało 149 tys. pasażerów. Podobna liczba podróżnych korzystała z połączeń do Eindhoven, a czołową piątkę tras zamyka Frankfurt (134 tys. podróżnych).

Zmiany nastąpiły za to na liście najpopularniejszych kierunków czarterowych: w 2018 roku najpopularniejszym kierunkiem była Grecja, teraz zajmuje drugie miejsce (310 tys. podróżnych), a pozycję lidera zajmuje Turcja (467 tys. turystów). Z kolei trzecie miejsce zajmuje Egipt, a kolejne miejsca zajmują Hiszpania i Bułgaria. Jeśli zaś chodzi o najpopularniejsze kierunki, są to kolejno: Antalya (342 tys. Podróżnych), Hurghada (156 tys.), Burgas (108 tys.), Marsa Alam (89 tys.) i Rodos (85 tys.).

Foto: PL Wrocław

We Wrocławiu rządzi LOT

Lotnisko we Wrocławiu podało nam zestawienia 15 najpopularniejszych kierunków, jednak bez liczby pasażerów. Z zestawienia wynika, że najpopularniejszą trasą regularną są loty do Warszawy, co wynika oczywiście z dużej częstotliwości lotów, jakie na tej trasie wykonuje LOT. Czołowe 15 kierunków regularnych z Wrocławia prezentuje się następująco.

1. Warszawa

2. Londyn Stansted

3. Frankfurt

4. Londyn Luton

5. Monachium

6. Dublin

7. Eindhoven

8. East Midlands

9. Lwów

10. Kijów Boryspol

11. Paryż Beauvais

12. Paryż CDG

13. Kijów Żuliany

14. Gdańsk

15. Manchester.

Z kolei w przypadku kierunków czarterowych na czołowych miejsca znalazły się następujące połączenia: Antalya, Heraklion, Burgas, Bodrum, Rodos, Zakyntos, Warna, Hurgada, Korfu i Kos.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »