Fly4free.pl

Podróżnicy wybrali najpiękniejsze plaże świata. Kilka z nich jest blisko Polski!

Kleftiko Beach, Milos
Foto: Georgios Tsichlis / Shutterstock

Kuba, Brazylia, Floryda, ale także Włochy, Hiszpania a nawet… Wielka Brytania – to właśnie tam znajdziecie plaże, które zapierają dech w piersi, na które chce się wracać i które zdobyły serca podróżników. W corocznym rankingu Tripadvisora tradycyjnie znalazło się najpiękniejszych plaż świata. Zobaczcie, ile z nich już odwiedziliście.

Jak co roku Tripadvisor opublikował wyniki plebiscytu najpiękniejszych plaż na świecie w ramach wielkiej akcji Travelers Choice. Ranking jest o tyle ciekawy, że o jego wynikach decydują turyści, a więc właściwie my sami. Na bazie ocen użytkowników tworzone jest zestawienie 25 plaż, które zdobywają tytuł najpiękniejszych.

Jeśli więc kochacie plażować, a piasek i woda brzmią jak udany wakacyjny duet, to nie możecie przegapić tej listy. Tym bardziej, że w tym roku mamy parę ciekawych przetasowań. Poniżej znajdziecie kandydatów z pierwszej dziesiątki.

Baia do Sancho, Brazylia

Na pierwszym miejscu nie ma zaskoczenia, bo najpiękniejszą plażą świata pośród wszystkich 25 wyróżnionych pozostaje Baia do Sancho w Brazylii, która dzierżyła ten tytuł także w 2019 roku. I nic dziwnego: bujna, egzotyczna roślinność, krystalicznie czysta woda, świetne miejsca do nurkowania i podpływające do zatoki delfiny nie mogły nie spodobać się turystom.

Baia do Sancho
Foto: Luciano Albano / Shutterstock

Grace Bay, Turks i Caicos

Tegoroczne drugie miejsce przypada plaży na Turks i Caicos, czyli terytorium zależnym Wielkiej Brytanii w archipelagu Bahamów. Tym samym rajska plaża zdeklasowała słynną Varadero Beach, która zdobyła to miejsce rok wcześniej. Zawsze jednak znajduje się w zestawieniu, a nawet zdarzało jej się bywać na pierwszym miejscu. Tak dobre wyniki gwarantuje jej nieskazitelny, biały piasek i turkusowa woda – dokładnie jak z pocztówki. Tym razem jednak zaliczyła solidny awans, po zeszłorocznym piątym miejscu.

Grace Bay
Foto: BlueOrange Studio / Shutterstock

Playa Paraiso, Kuba

Ostatnie miejsce na podium trafiło do jednej z kubańskich plaż. „Tu piasek jest jak mąka, a ocean jest taki spokojny. Wszystko czego potrzebujesz to leżak i piña colada” – napisał jeden z oceniających. I trudno się z tym nie zgodzić! Playa Paraiso zajęła miejsce Eagle Beach na Arubie, która trzecie miejsce dzierżyła w 2019 roku.

Playa Paraiso
Foto: Tripadvisor

Spiaggia dei Conigli, Lampedusa

Jeśli nie lubicie długodystansowych lotów, to nic straconego. Tuż za podium trafiła bowiem plaża na Lampedusie, a dokładnie Spiaggia dei Conigli, czyli „plaża królików”, która jest znana z czystej wody i wielu kolorowych rybek. Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą rurkę do snorkelingu! Nie pożałujecie! Podobnie jak Grace Bay zaliczyła spektakularny awans, wskakując w tym roku na czwarte miejsce z zeszłorocznego ósmego.

Spiaggia dei Conigli
Foto: jackbolla / Shutterstock

Prainhas do Pontal do Atalaia, Brazylia

Piąte miejsce wędruje do wymienionej już w rankingu Brazylii. I choć do plaży można się dostać dopiero po krótkim spacerze z parkingu, to widoki i „rajskość” rekompensują absolutnie wszystkie niedogodności. Najczęściej jednak turyści przypływają tutaj łodzią i wyskakują z nich prosto do tego niebiańskiego zakątka.

Prainhas do Pontal do Atalaia, Brazylia
Foto: vitormarigo / Shutterstock

Seven Mile Beach, Wielki Kajman

Kajmany to nie tylko raj podatkowy, ale i turystyczny! Mówią tak o nim sami odwiedzający, nazywając go „kawałkiem nieba”. „W zależności od tego, w której części się znajdujesz, masz do wyboru cudowny, biały piasek do zabawy i pływania, skaliste obszary idealne do nurkowania – pełne egzotycznych ryb, (…) restauracje, noclegi i kilometry niezatłoczonej linii brzegowej do spacerów i eksploracji” – napisała jedna z odwiedzających. I ta rekomendacja wydaje się być idealną! W dodatku w tym roku zajmuje szóste miejsce, czyli podskoczyła o dwie pozycje w rankingu.

Seven Mile Beach, Wielki Kajman
Foto: mikolajn / Shutterstock

Eagle Beach, Aruba

Jeszcze w zeszłym roku ta plaża na Arubie mogła się cieszyć trzecim miejscem w zestawieniu. W tym roku turyści uplasowali ją dopiero na siódmej pozycji, co nie zmienia faktu, że nadal należy do grona najpiękniejszych plaż świata. Znana przede wszystkim miłośnikom sportów wodnych i natury. W piasku rosną bowiem sękate, powyginane drzewa, które są nie lada atrakcją tego miejsca. Wiele osób uważa, że jest najpiękniejszą plażą na Arubie.

Eagle Beach, Aruba
Foto: Hans Wagemaker / Shutterstock

Flamenco Beach, Portoryko

„Nie da się tutaj zrobić złego zdjęcia” – napisał jeden z komentujących. I ma rację! Absolutnie pocztówkowa i rajska plaża łączy w sobie wszystko, co najlepsze. Czysty i miękki piasek, a także bujna i obłędnie zielona roślinność już mogłyby być wyznacznikiem niebiańskiego zakątka. Ale jeśli dorzucicie do tego jeszcze zielone wzgórza, które „wyrastają” z wody – nie da się nie zachwycić tym miejscem. Warto ją docenić tym bardziej, że w zeszłym roku nie załapała się do zestawienia.

Flamenco Beach, Portoryko
Foto: ARENA Creative / Shutterstock

Varadero Beach, Kuba

Dopiero na dziewiątym miejscu doczekaliśmy się słynnej kubańskiej Varadero Beach. Sromotny spadek z drugiego miejsca dla wielu turystów nie jest zaskakujący. Choć dalej może zachwycać białym piaskiem, turkusową wodą i palmami, jakie znacie ze zdjęć w katalogach biur podróży, to często pada ofiarą własnej popularności i coraz częściej określana jest mianem „zbyt turystycznej”.

varadero beach kuba
Foto: simonovstas / Shutterstock

Kleftiko Beach, Milos

Ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce trafia do kolejnej plaży w Europie. Tym razem podróżnicy docenili Kleftiko Beach na greckiej wyspie Milos. Nie jest to klasyczna plaża, a raczej cały zestaw zatoczek, dlatego koniecznie wybierzcie się tu łódką, bo system jaskiń, przez które można przepływać jest fenomenalny! Świetnie sprawdzi się także dla entuzjastów snorkelingu.

Kleftiko Beach, Milos
Foto: Georgios Tsichlis / Shutterstock

***

Pełne zestawienie 25 plaż wraz z ocenami użytkowników, znajdziecie na Tripadvisorze. Trafiły do nich m.in. plaże z Florydy, Balearów, Hiszpanii, Meksyku, Dominikany, a także Wielkiej Brytanii, Grecji czy Włoch. Ciekawostką jest ostatnia pozycja pośród 25 najlepszych. Miejsce to przypadło bowiem słynnej plaży Reynisfjara na Islandii, która jest stworzona z czarnego piasku i zdecydowanie odbiega od klasycznej „rajskiej plaży”, choć jest przepiękna!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »