Fly4free.pl

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nowymi trasami. Polecimy do Chorwacji, Skandynawii i…

Foto: airport.lubuskie.pl

Jeszcze w te wakacje uruchomione zostaną loty z lotniska w Zielonej Górze do chorwackiej Rijeki – informuje lokalny oddział “Gazety Wyborczej”. Miejscowe media informują też, że władze portu rozmawiają z LOT oraz tanimi liniami w sprawie uruchomienia nowych połączeń międzynarodowych – na celowniku jest przede wszystkim Ukraina i Skandynawia.

Lotnisko w Babimoście, czyli najmniejszy port lotniczy w Polsce, nie ma ostatnio dobrej passy – z powodu trudnej sytuacji pandemicznej zostało zamknięte 15 marca, a jego ponowne otwarcie zaplanowane jest dopiero na 17 maja. I niewykluczone, że już wkrótce na lotnisku pojawi się nowe wakacyjne połączenie. Dokąd? Jak donosi zielonogórski oddział “Gazety Wyborczej”, chodzi o loty do Rijeki w Chorwacji, choć nie jest jeszcze jasne, która linia miałaby to połączenie uruchomić. Urząd marszałkowski twierdzi, że rozmawia zarówno z LOT, jak i tanimi liniami.

– Perspektywa realizacji tych zamierzeń staje się realna, więc już w tym roku najprawdopodobniej Lubuszanie będą mogli planować wakacje, wygodnie podróżując do Chorwacji samolotem z lubuskiego lotniska – mówi Sławomir Kotylak, dyrektor departamentu infrastruktury i komunikacji urząd marszałkowskiego.

Jedyną regularną trasą obsługiwaną z tego lotniska jest obecnie połączenie krajowe do Warszawy, które jest realizowane przez LOT.

Nowych tras będzie więcej

Jak czytamy na stronie wojewódzkiego samorządu, lokalne władze rozmawiają też z liniami lotniczymi na temat uruchomienia kolejnych międzynarodowych kierunków. Priorytetem są loty do Skandynawii oraz na Ukrainę, które miałyby zostać uruchomione w pierwszej kolejności.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »