Fly4free.pl

Rollercoastery z Polski najlepsze w Europie. Energylandia zgarnęła dwa miejsca na podium!

zadra rollercoaster
Foto: Energylandia

Energylandia, największy park rozrywki w Polsce, ma powody do świętowania. W najnowszym, międzynarodowym konkursie aż dwie atrakcje z parku zostały docenione w kategorii najlepszych w Europie. A w dodatku obie trafiły na podium.

Choć przez długie lata Polska nie mogła doczekać się parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia – z gigantycznymi, regularnie otwieranymi kolejnym rollercoasterami – to już od 2014 roku regularnie o dostarczanie skrajnych emocji dba Energylandia. Teraz, kolejny raz okazuje się, że nie tylko tłumnie odwiedzający ją Polacy, ale i międzynarodowe konkursy doceniają park rozrywki, który znajduje w Zatorze.

Najnowsze wyróżnienie Energylandia zdobyła w konkursie Worldofparks-Awards. W kategorii najlepszych rollercoasterów w Europie, parkowi z Polski udało się zdobyć aż dwie statuetki. Pierwsze miejsce w całym plebiscycie zdobyła Zadra.

– Jest to najwyższa na świecie hybrydowa kolejka, która zbudowana jest głównie z drewna. Osiąga prędkość 121 km/h i ma prawie 63 m wysokości. Spadek o nachyleniu 90°, 3 inwersje, genialne ukształtowanie oraz konstrukcja toru sprawią, że przejazd Zadrą zapamiętacie na bardzo długo! – opisuje ją Kris Kojder, rzecznik prasowy Energylandii.

Drugie miejsce także trafiło do parku z Polski. Zdominowanie podium zapewnił Hyperion. I choć znalazł się w plebiscycie za Zadrą, to wcale nie oznacza, że oferuje gorsze wrażenia.

Najwyższy i najszybszy w Europie Mega Coaster Hyperion to 77 metrów wysokości i prędkość, która wynosi aż 142 km/h gwarantują niezapomniane wrażenia. Przejażdżka zaczyna się od 80-metrowego spadku o nachyleniu 85°, na końcu, którego wjeżdża się do podziemnego tunelu. Już w tym miejscu krzyki i wrzaski pasażerów są mocno słyszalne! Liczne zakręty, wzniesienia, fenomenalne dodatnie i ujemne przeciążenia sprawiają, że jest to kolejka dla prawdziwych fanów adrenaliny – opisuje Energylandia.

Warto jednak pamiętać, że choć nagrodzone zostały „tylko” dwa rollercoastery, to w całym parku czeka ich na was o wiele więcej. W przyszłym sezonie ma również zostać otwarta nowa strefa Aqualantis, której premierę przesunięto ze względu na pandemię koronawirusa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »