Fly4free.pl

Najlepsze miejsca do uprawiania raftingu na świecie

Według Wikipedii rafting to „rekreacyjna forma aktywności na świeżym powietrzu z użyciem różnych rodzajów tratw, pontonów czy kajaków oraz wioseł znana od II poł. XX wieku.” Nasza definicja jest prostsza – to czysta adrenalina i mnóstwo frajdy.

Pływanie sportowe po rozbujanych wodach rzeki zaczęło się od  jednoosobowej „tratwy” z wiosłem z dwoma piórami aby dziś ewoluować do wieloosobowych zespołów w pontonach napędzanych wiosłami z jednym piórem, kierowanych przez przewodnika na rufie (skipera).

Rafting może być formą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale też sportem ekstremalnym, a nawet śmiertelnym.

Poziom przeżyć zależy od trudności trasy rzecznej. Kaskady oceniane są w skali od 1 do 6, przy czym 1 to najprostsza trasa a 6 najtrudniejsza.

Jednym z pierwszych miejsc, w których uprawiano rafting był Wielki Kanion w USA. Jesteście ciekawi w jakie miejsca warto się wybrać dziś, aby spróbować tego sportu? Oto najlepsze miejsca na świecie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Rafting na Zambezi znalazl sie na 10 miejscu dopiero. W mojej ocenie powinien byc w pierwszej trojce, bo ekscytujace przezycie. Autorzy zapomnieli o Blekitnym Nilu i Ugandzie (Jinja) tam tez swietne miejsce dla tej przygody. Rzeka Tara to miejsce dobre dla poczatkujacych... .
grzesiek, 7 września 2014, 22:14 | odpowiedz
Kanion Colca i rzeka Colca - Peru ;)
Adam, 7 września 2014, 23:03 | odpowiedz
Zambezi - mega przezycie dla ludzi o mocnych nerwach i dobrze plywajacych!Niesamowite przezycie! natomiast Turcja- dla poczatkujacych!!!
energajzerka, 8 września 2014, 8:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »