Fly4free.pl

Najlepsze miasto świata wybrane. Bez trudu dolecisz tam za mniej niż „stówkę”

edynburg
Foto: Clark Van Der Beken / Shutterstock
Nie Nowy Jork, Londyn czy Paryż, a niezbyt duży Edynburg został uznany za najlepsze miasto w 2022 roku. A kto jeszcze zrobił furorę wśród twórców rankingu i jakie miasta znalazły się w pierwszej dziesiątce? Sprawdźmy!

Zestawienie najlepszych miasta na świecie przygotowała firma TimeOut – ta sama, która ma znane i lubiane hale gastronomiczne m.in. w Lizbonie, Nowym Jorku czy Dubaju. Ranking oparty jest na 20 tys. opinii samych mieszkańców i redaktorów TimeOut. W dwóch ubiegłych latach skupiano się przede wszystkim na duchu społeczności, bo w czasie izolacji to było dla wielu osób kluczowe. W tym roku – wracamy do korzeni, bowiem oceniane było „kwitnące życie nocne, niesamowite jedzenie i picie oraz sztuka, kultura i mnogość muzeów”.

Na pierwszym miejscu znalazł się Edynburg. Stolica Szkocji zrobiła furorę głównie za sprawą swoich zabytków, klimatu i oferuje mnóstwo atrakcji kulturalno-rozrywkowych. W rankingu doceniono fakt, że można tu z łatwością zwiedzać na piechotę, a scena kulinarna mocno się rozwija.

Jeśli więc jeszcze tam nie byliście – wybierzcie się zanim będą tłumy. Tym bardziej, że upolowanie biletów z Polski do Edynburga w okolicach 100 PLN, nie powinno stanowić żadnego problemu.

Drugie miejsce trafiło do Chicago – polskiego bastionu Polaków w Stanach Zjednoczonych. Twórcy zapewniają, że nie sposób się tu nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie – imprezy do 4 nad ranem w imprezowych klubach, światowej klasy restauracje, wypoczynek nad jeziorem Michigan czy kultowe dzieła sztuki. Podium zamyka natomiast Medellín – kolumbijskie miasto, które kiedyś należało do jednego z najniebezpieczniejszych na świecie, teraz przeżywa swój czas. Znajdziecie tu świetną sztukę uliczną, przyjaznych mieszkańców, a imprez nie zapomnicie na długo.

Dalej w rankingu znajdziecie Glasgow – z pierwszym na świecie klubem ogrzewanym… ruchem bawiących się tu osób, Amsterdam – za świetne łączenie sceny towarzyskiej i tętniącego życia nocnego z tolerancją i różnorodnością. Pierwszą dziesiątkę zamyka natomiast Praga, Marrakesz, Berlin, Montreal i Kopenhaga.

Cały ranking zawiera aż 54 miasta, ale niestety na listę nie załapało się żadne miasto z Polski. Pełny ranking wraz ze szczegółami i uzasadnieniem znajdziecie na stronie TimeOut.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ja pierdzielę, co się dzieje, bo imprezowanie do rana to największa zaleta, która ma decydować o atrakcyjności miasta. A jeśli ktoś ma w nosie chodzenie do klubów to co mu pozostaje wg autorki w/w artykułu ? Na szczęście przetłumaczenie opisów do rankingu w oryginale jest bardziej konkretne i nie tak prostolinijne jak zrobiła to pani Aneta (którą notabene bardzo cenię za inne teksty)
mbmszy, 13 lipca 2022, 9:16 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »