Fly4free.pl

Netflix, bar na dachu i i inne luksusy. Znamy najlepsze hostele świata – ceny od 19 PLN za noc!

Foto: Hostelworld.com

Kto powiedział, że jeśli tanio, to kiepsko? Ogłoszono właśnie “Hoscary”, czyli nagrody dla najlepszych hosteli świata. Kto został wyróżniony i jakie udogodnienia czekają tam gości? Czasem można się pomylić i pomyśleć, że jesteśmy w luksusowym hotelu.

Trudno o lepszy ranking hosteli od tego, który co roku sporządza serwis Hostelworld.com. “Hoscary” powstają w oparciu o recenzje ponad 1,2 mln klientów, którzy oceniają atmosferę, lokalizację, ceny i przede wszystkim – jakość noclegu w danym obiekcie. Za ubiegły rok serwis ocenił ponad 36 tys. hosteli w 170 krajach. Które okazały się najlepsze?

Praga najlepsza

“Hoscary” przyznano w kilku kategoriach: najważniejszą jest ta z najlepszymi ofertami dla ludzi podróżujących solo. W tej kategorii zwyciężył The RoadHouse – hostel znajdujący się w czeskiej Pradze. Miejsce założone przez 2 Kanadyjczyków urzeka domową atmosferą i bardzo dużą liczbą aktywności, dzięki której samotni podróżnicy mogą poznać nowych ludzi. Wśród “atrakcji” oferowanych przez hostel są m.in. wspólne “rodzinne” kolacje, wyjścia na lokalne imprezy i festiwale. Ale najważniejsza jest atmosfera.

“Hostel prowadzą najmilsi ludzie swiata, sam hostel jest piękny i przypomina raczej fajne mieszkanie kątem u dobrych znajomych, gdzie spotykasz fantastycznych podróżników” – głosi jedna z recenzji.

No i najlepsze – ceny w hostelu zaczynają się od ok. 70 PLN za dobę, choć przyznamy, że tak tanich łóżek nie udało nam się znaleźć. Pamiętajcie też o tym, że za hostelem od dawna ciągnie się fama “magicznego” miejsca, więc miejsca trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.

Foto: Hostelworld.com

The RoadHouse zwyciężył też w innych kategoriach: najlepszy hostel w Europie i najlepszy mały hostel na świecie.

Najlepszym hostelem dla samotnych podróżniczek został wybrany “We Love F Tourists” w Lizbonie (ceny od 60 PLN za łóżko), a dla mężczyzn podróżujących solo – Hostel One Paralelo w Barcelonie.

Czołowa dziesiątka najlepszych hosteli świata prezentuje się następująco:

1. The RoadHouse Prague (Praga, Czechy)
2. Soul Kitchen (Petersburg, Rosja)
3. Hostel One Miru (Praga, Czechy)
4. Cozy Nook Hostel (Da Lat, Wietnam)
5. Adventure Q2 Hostel (Queenstown, Nowa Zelandia)
6. Adventure Queenstown Hostel (Queenstown, Nowa Zelandia)
7. The House of Sandeman (Lizbona, Portugalia)
8. Hostel Lullaby (Chiang Mai, Tajlandia)
9. Hostel Majdas (Mostar, Bośnia I Hercegowina)
10. Star Hostel (Tajpej, Tajwan)

Wszystkie wybrane hostele oferują szereg atrakcji. Los Patios Hostel Boutique w kolumbijskim Medellin, uznany za najlepszy hostel w Ameryce Łacińskiej, może się pochwalić świetnymi tarasami widokowymi. Z kolei hostel Maya Papaya w Gwatemali (uznany za najlepszy w Ameryce Północnej) oferuje bezpłatny dostęp do Netfliksa.

W kategorii “najlepsza jakość za najmniejsze pieniądze” zwyciężył hostel Dalat Friendly Fun z Wietnamu, gdzie ceny za nocleg zaczynają się od 19 PLN za noc w pokoju wieloosobowym.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
fajne zestawienie, dzięki.Ale kompletnie nie rozumiem, jak darmowy dostęp do Netflixa jest zaletą. To oczywiście moje subiektywne zdanie, ale jadąc gdziekolwiek staram się raczej odpocząć od technologii którą mam na codzień w domu, nie mówiąc o fakcie, że Netflixa bardzo łatwo zabrać ze sobą w dowolne miejsce (ściąganie filmów do obejrzenia offline). 
ssaassaa, 28 stycznia 2019, 8:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
czy nr 7. The House of Sandeman to nie Porto?
aschubert, 28 stycznia 2019, 12:13 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »