Fly4free.pl

Najdziwniejsze znaleziska w bagażach podróżnych w 2023 r. Wśród nich atrapy rakiet i nóż ukryty w chlebie!

Kontrola
Foto: Jim Lambert / ShutterStock | TSA Twitter
Jak co roku, amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu opublikowała listę najdziwniejszych i najbardziej niebezpiecznych przedmiotów, znalezionych w bagażach pasażerów lotniczych. W 2023 roku służby przechwyciły m.in. broń i naboje, a także nóż ukryty w… protezie.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez Administrację Bezpieczeństwa Transportu (TSA), zgodnie z oczekiwaniami w ubiegłym roku na amerykańskich lotniskach dokonano sporej liczby nietypowych znalezisk przy pasażerach. Choć wśród nich znalazły się niebezpieczne przedmioty, organ podszedł jednak do sprawy dość „luźno” – listę „fantów” przedstawił w formie wideo, wzbogaconym o ich zdjęcia, animowane grafiki i zabawną muzykę.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-22T14:57:00.222Z przez Wakacje.pl

Na 10. miejscu znalazły się noże do rzucania Naruto, które znaleziono w torbie podróżnego na lotnisku w Bostonie. Następnie były to cztery repliki rakiet z portu w Minneapolis, zaś znalezisko z 8. miejsca wymagało od pasażera sporej kreatywności. Postanowił bowiem ukryć nóż w… owiniętym w folię bochenku chleba. Znaleziska dokonano na lotnisku w Seattle.

Siódme miejsce w zestawieniu TSA zajęła metaamfetamina, wsypana przez podróżnego z Nowego Orleanu do pojemnika z przyprawą do gotowania krabów. Kolejna pozycja to pocisk kal. 35 mm, który znaleziono w bagażu na lotnisku w Charlotte w Karolinie Północnej. Sporą kreatywnością wykazał się także podróżny z 5. miejsca, który z zamysłem lotu z Anchorage na Alasce ukrył nóż w… protezie stopy. Tuż za podium TSA umieściła w pełni naładowaną broń palną i 163 sztuki amunicji, znalezione w Nowym Orleanie.

Zaszczytne trzecie miejsce to z kolei nabój z CO2, wraz z improwizowanym urządzeniem wybuchowym (IED – improvised explosive device), które znalazły się w bagażu podróżnego z Sacramento. Zwycięzcą niechlubnego rankingu zostało kolejne improwizowane urządzenie wybuchowe, lecz tym razem zostało ono umieszczone w… puszce po napoju energetycznym. Znaleziono je na lotnisku w Oklahomie.

Łącznie w całym 2023 roku TSA przechwyciła ponad 6,7 tys. sztuk broni palnej w punktach kontroli bezpieczeństwa na amerykańskich lotniskach, z czego aż 93 proc. było naładowanych. Jak wynika z komunikatu agencji, była ta rekordowa liczba niebezpiecznych przedmiotów, znalezionych w bagażach podróżnych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »