Fly4free.pl

TripAdvisor stworzył listę rzeczy „do zrobienia przed śmiercią”. Najlepsze atrakcje świata, które… wcale nie kosztują fortuny

turystka
Foto: GaudiLab/Shutterstock

Zobaczyć Stonehenge, nauczyć się gotować w Toskanii, zwiedzić Nowy Jork, pojeździć rowerem po Berlinie – to kilka z propozycji, które uznano za najlepsze atrakcje podróżnicze świata. Tripadvisor właśnie opublikował bardzo przydatny ranking.

Prawie każdy podróżnik ma w głowie mniej lub bardziej ułożoną listę rzeczy, które chciałby zdążyć zrobić czy zobaczyć w życiu. Tripadvisor postanowił ułatwić tworzenie takiego planu i opublikował listę tych atrakcji, które w mig zdobywają serca turystów. Pod uwagę wzięto popularność atrakcji, opinie i oceny. A niektóre mogą zaskoczyć.

Absolutnym zwycięzcą rankingu okazał się być kurs gotowania w Toskanii. Warte 424 PLN lekcje obejmują nie tylko samo przyrządzanie potraw, ale także zakupy na lokalnym targu i oczywiście konsumpcję. Przy kieliszku wina kursanci nauczą się robić klasyczne potrawy tutejszej kuchni – bruschettę, pieczeń wieprzową i tiramisu.

 

Na drugim miejscu znalazła się rowerowa wycieczka po Berlinie za 138 PLN, w trakcie której przewodnik przybliża historię miasta i pokazuje najciekawsze miejsca – np. muzeum Muru Berlińskiego, Checkpoint Charlie czy Bramę Brandenburską. Podium zamyka zwiedzanie Nowego Jorku, które kosztuje 311 PLN. Turyści podróżują autobusem i łodzią, zobaczą Statuę Wolności, wyspę Ellis, Most Brookliński, a także zajrzą do Central Parku, Federal Hall czy Wall Street.

Skąd tak konkretne ceny? Wycieczki wybrane przez Tripadvisora, to gotowe produkty od konkretnych, sprawdzonych przez użytkowników firm. Więc, o ile zapewne można wybrać się na zwiedzanie Nowego Jorku zarówno za mniejsze, jak i za większe pieniądze, to wybrany program okazał się być najbardziej atrakcyjny dla turystów. Tak samo działa to w przypadku innych miejsc w rankingu.

– Podróże to przede wszystkim nowe doświadczenia, a nagrody, o których decydują opinie i oceny społeczności TripAdvisor, wyróżniają najlepsze rzeczy do zrobienia na całym świecie dla każdego typu podróżników – mówi James Kay, rzecznik portalu. – Wybór podkreśla sposoby, w jakie ludzie mogą inspirować się i zanurzyć w lokalnej kulturze – dodał.

Dalej w pierwszej dziesiątce znalazła się wycieczka ze wspinaniem po mostach w Sydney – 462 PLN, Watykan z wczesnym wstępem, czyli z pierwszą turą zwiedzających – 472 PLN, lekcje gotowania w Nowym Orleanie – 111 PLN, maoryska uczta i przedstawienie w Rotorua w Nowej Zelandii – 332 PLN, najlepsze wodospady Niagary – 442 PLN, ogród Butchartów z Vancouver – 588 PLN oraz Wild Wicklow w Irlandii – 142 PLN.

 

Tamaki Maori Village
Foto: Tamaki Maori Village

W ramach rankingu Tripadvisor rozdzielił także atrakcje na kilka kategorii. Można więc sprawdzić najciekawsze rzeczy na danym kontynencie (i w kilku wybranych krajach), zobaczyć m.in. ranking najlepszych atrakcji jednodniowych, kilkudniowych, związanych z winami, z piwem, z jedzeniem a nawet najlepsze wycieczki autobusami typu hop-on hop-off.

Ciekawe jest też zestawienie najlepszych miejsc w Polsce, które zdominował Kraków. Dawnej stolicy Polski przypadło aż pięć miejsca w pierwszej dziesiątce – Rynek Główny, Fabryka Schindlera, Bazylika Mariacka, Katedra Wawelska i Zamek Królewski na Wawelu. W rankingu znalazł się też Rynek Główny we Wrocławiu, wrocławskie krasnale, Zamek w Malborku, Kościół Pokoju w Świdnicy i Rynek Starego Miasta w Warszawie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »