Fly4free.pl

Arabia Saudyjska bezpieczniejsza niż Paryż? Ranking dla solo podróżniczek może bardzo zaskoczyć!

podróżniczka
Foto: Twinsterphoto / Shutterstock
Medyna, miasto w Arabii Saudyjskiej zostało uznane za najbezpieczniejszy kierunek dla solo podróżniczek. Co ciekawe, na zupełnie przeciwnym biegunie rankingu znalazł się chociażby Paryż. Przyglądamy się więc badaniom brytyjskiej firmy.

Nowy ranking stworzyła brytyjska firma InsureMyTrip, zajmująca się sprzedażą ubezpieczeń turystycznych. Uwzględnia on najlepsze, bo najbezpieczniejsze miejsca, do których mogą wybrać się dziewczyny podróżujące bez towarzystwa.

– Podczas gdy wielu ludzi lubi podróżować z przyjaciółmi lub rodziną, jest wielu podróżników, którzy wolą wyjeżdżać w pojedynkę. Według badań przeprowadzonych przez Condor Ferries, 84% podróżujących solo to kobiety. 72% ankietowanych amerykańskich podróżniczek wybrało samotne wakacje. Spośród nich, 59% stwierdziło, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierza to powtórzyć – czytamy w rankingu.  

W zestawieniu znalazło się 66 miast z całego świata. Firma bazowała na danych dotyczących bezpieczeństwa czy poziomie równości płci (w oparciu o dane Światowego Forum Ekonomicznego). Uwzględniono również subiektywne opinie solo podróżniczek, które zamieszczały w internecie.

Skupmy się jednak wyłącznie na kategorii bezpieczeństwo, bo tu możecie być nieco zaskoczeni. Ranking wygrywa bowiem Medina. Miasto w Arabii Saudyjskiej znane jest jako „miasto proroka”, bo to tu Mahomet schronił się po ucieczce z Mekki. Tu również znajduje się jego grób. Miasto otrzymało maksymalną liczbę punktów zarówno w kategorii „bezpieczeństwa samotnego, nocnego spaceru” jak i ze względu na „brak obaw o atak ze względu na płeć”. Drugie miejsce przypadło Chiang Mai w Tajlandii, a podium zamyka Dubaj. Do pierwszej piątki trafiły jeszcze Kioto w Japonii i Makau w Chinach.

Jest to tym bardziej ciekawe, że na drugim biegunie, czyli miastach najmniej bezpiecznych jest chociażby jedna z europejskich stolic.
Ale od początku. Za najmniej przyjazne dla solo podróżniczek miasto uznano Johannesburg w RPA, które na 10 możliwych punktów dostało dokładnie… zero. Dalej jest Kuala Lumpur, czyli miasto uwielbiane przez wielu backpackerów z niespełna 3 punktami na 10. Niechlubne podium zamyka New Delhi w Indiach. Zaraz za pierwszą trójką mamy natomiast Dżakartę w Indonezji i… Paryż.

Wyniki mogą więc mocno zaskakiwać, skoro Arabia Saudyjska znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie w stosunku do chociażby francuskiej stolicy. Cały ranking i metodologię znajdziecie na stronie InsureMyTrip.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Nie próbuj chodzić po Arabii Saudyjskiej ubrany jak na powyższym zdjęciu.
edgardepo, 19 lutego 2022, 16:22 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To samo ostrzeżenie dotyczy wielu dzielnic Paryża... 
edgardepo Nie próbuj chodzić po Arabii Saudyjskiej ubrany jak na powyższym zdjęciu.
mcmac2, 20 lutego 2022, 7:19 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »