Fly4free.pl

Te zachowania najbardziej irytują innych na lotniskach. Sprawdź czy sam tak robisz – nawet nie wiesz, jak bardzo możesz wkurzać ludzi

kolejka do boardingu Paryż
Foto: 1000 Words / Shutterstock

Próby ominięcia kolejki i kładzenie swojego bagażu na ławce, przez co inni nie mogą tam usiąść – z najnowszego badania pasażerów wynika, że nic nie irytuje nas bardziej niż… inni pasażerowie. Na liście znalazła się też m.in. jedna z największych tajemnic ludzkości, której rozwiązanie wydaje się niemożliwe. A Was co najbardziej irytuje?

Zdecydowanie najbardziej irytującą rzeczą dla pasażerów na lotnisku są sytuacje, gdy ktoś próbuje wepchnąć się w kolejkę i zostać obsłużony w pierwszej kolejności. Zwykle towarzyszą temu próby tłumaczenia się, że za chwilkę mamy lot, więc nie mamy wyjścia, ale wiecie co? Innych to nie rusza – kolejka jest po to, żeby w niej stać!

Takie zachowanie jest irytujące aż dla 57 procent pasażerów.

Na drugim miejscu (41 proc. wskazań) znalazło się kładzenie swoich bagaży na ławkach zamiast na ziemi, przez co inni pasażerowie oczekujący na lot nie mogą usiąść.

Na podium najbardziej irytujących zachowań znaleźli się też roztrzepani pasażerowie, którzy zatrzymują kolejkę, ponieważ nie przygotowali na czas biletu, paszportu czy innych dokumentów i teraz w pospiechu ich szukają. Czy jest coś bardziej wkurzającego? Mogłoby się wydawać, że nie, ale na kolejnych pozycjach znajdują się równie denerwujące zachowania.

Po co ten pośpiech?

Następne miejsca w zestawieniu zajęły następujące zdarzenia:

– ludzie, którzy nie rozumieją lub nie przestrzegają zaleceń podczas kontroli bezpieczeństwa (38 proc. wskazań)

– ludzie, którzy pakują za dużo rzeczy i potem przy zdawaniu walizek szybko się przepakowują, aby uniknąć dodatkowych opłat za nadbagaż (34 proc.)

– ludzie, którzy spieszą się na swój lot, biegają po terminalu i przy okazji potrącają innych (29 proc.)

– ludzie, którzy nie sprzątają po sobie pojemników na rzeczy po przejściu kontroli bezpieczeństwa (25 proc.)

Końcówkę zestawienia również zajmują frustrujące zachowania pasażerów. Na miejscu ósmym znaleźli się pasażerowie, którzy nie opróżniają kieszeni z metalowych przedmiotów i w efekcie powodują włączanie się czujników na bramkach.

Z kolei dziewiąte miejsce zajmuje jedna z największych zagadek w historii ludzkości, czyli ludzie, którzy zaczynają się ustawiać w kolejce do boardingu na długo przed otwarciem bramki prowadzącej do samolotu – wskazało to 13 procent pasażerów.

Swoją drogą, jeśli też jesteście ciekawi, dlaczego ludzie tak ukochali stanie w długich kolejkach, to zajrzyjcie TUTAJ – jakiś czas temu napisaliśmy na ten temat tekst.

Dla tego samego odsetka ludzi (13 proc. wskazań) najbardziej wkurzający są pasażerowie, którzy przez przypadek biorą z taśmy bagaż, który do nich nie należy.

Wyraźnie widać więc, że największym problemem dla pasażerów są… inni pasażerowie. I że wystarczy po prostu uważać na innych, aby pobyt na lotnisku był znacznie mniej stresujący. Dla wszystkich, nie tylko dla nas.

A co Was najbardziej wyprowadza z równowagi na lotniskach?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »