Fly4free.pl

Znamy najbardziej stresujące lotniska w Europie. Na liście są 2 porty lotnicze z Polski!

Foto: paparacy / Shutterstock
Które europejskie lotniska budzą najwięcej negatywnych emocji? Eksperci przebadali recenzje w mapach Google i wytypowali lotniska z największą liczbą negatywnych recenzji. W czołowej dwudziestce znalazły się 2 lotniska z Polski.

Podróże to nasza pasja, więc siłą rzeczy wszystko z nimi związane nastraja nas pozytywnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest wiele rzeczy, które mogą przyprawić o ból głowy potencjalnego turystę. A najwięcej takich elementów znajduje się na lotnisku – pospiech, kiepska infrastruktura, tłok czy opóźniony samolot to rzeczy, które niejedną osobę mogą przyprawić o ból głowy. Właśnie z tego założenia wyszli autorzy raportu na temat najbardziej stresujących lotnisk.

Przebadano w nich recenzje lotnisk z map Google dla ponad 500 portów lotniczych przy użyciu narzędzia TensiStrength, które pozwala analizować wydźwięk wpisów w mediach społecznościowych. Jakie są wyniki?

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, najbardziej kłopotliwym lotniskiem w Europie jest lotnisko w Manchesterze – aż 82,5 procent opinii o tym porcie wskazywało, że pobyt na tym lotnisku jest dla pasażerów stresujący. Na drugim miejscu znalazło się lotnisko w Heraklionie, czyli jeden z największych portów w Grecji. Podium zamyka zaś doskonale znane wśród pasażerów z Polski lotnisko Londyn Stansted.

Na kolejnych miejscach znalazły się lotniska we francuskim Bordeaux, Londyn-Luton, znane i „lubiane” Paryż-Beavais oraz… nowe lotnisko w stolicy Niemiec, czyli port lotniczy Berlin Brandenburg. Czolową dzesiątkę najbardziej stresujących lotnisk w Europie zamykają porty lotnicze Bruksela Charleroi, brytyjski Bristol oraz lotnisko na Santorini.

W czołówce zestawienia znalazły się 2 polskie lotniska. Na 17 miejscu znalazło się lotnisko w Modlinie – na podstawie badania TensiStrength okazało się, że 66,82 procent podróżujących (i dzielących się swoimi wrażeniami w sieci) odczuwa stres podczas wizyty w podwarszawskim porcie. Z kolei miejsce 19 zajęła „czarterowa stolica Polski”, czyli lotnisko w Pyrzowicach – w tym przypadku odsetek opinii wskazujących na stres wyniósł 66,55 procenta.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A gdzie jest Amsterdam?
RosaVonJungingen, 19 listopada 2022, 12:12 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »