Fly4free.pl

Do tych krajów nie jedź sama! Najbardziej niebezpieczne kraje dla kobiet

Foto: Alf Ribeiro, Shutterstock
Są miejsca na świecie, gdzie bycie kobietą może przysporzyć kłopotów. Powody mogą być różne, tak samo, jak różne mogą być czyhające zagrożenia. Do krajów z poniższej listy lepiej nie wybierać się, gdy jest się samotną turystką lub podróżniczką.

Opracowane na podstawie: Travel State, gov.uk, MSZ oraz economicsandpeace.org

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Turcja to nie jest arabski kraj. Może autor chciał napisac "muzułmański kraj. Turcy to nie Arabowie. To inna bajka
kuba, 4 lutego 2017, 19:37 | odpowiedz
Turcja to niezwykle arabski kraj… facepalm
Mimi, 4 lutego 2017, 19:55 | odpowiedz
Dodałabym ,że do Arabii kobieta nie może sama przyjechać jak nie ma zezwolenia od "opiekuna" , poza tym turystycznie to tylko raczej z grupą, samodzielnie trudno
kkostrubiec, 4 lutego 2017, 20:04 | odpowiedz
a gdzie Kolonia w Niemczech, Malmo Szwecja, przedmieścia Paryża... przecież to już powoli oddzielne kraje
eskie, 4 lutego 2017, 20:27 | odpowiedz
Byłem prawie we wszystkich z tych krajów (oprócz Arabii Saudyjskiej do której nie wydaje się wiz turystycznych) i muszę stwierdzić że zdecydowanie najgorzej jest po zmroku w Wołominie.
parjabi, 4 lutego 2017, 20:32 | odpowiedz
Jamajka rzeczywiście potrafi nastraszyć. Na każdym rogu czuć, że za chwilę coś się może wydarzyć.
Tom, 4 lutego 2017, 20:45 | odpowiedz
parjabi Byłem prawie we wszystkich z tych krajów (oprócz Arabii Saudyjskiej do której nie wydaje się wiz turystycznych) i muszę stwierdzić że zdecydowanie najgorzej jest po zmroku w Wołominie.
pizesz oczywiscie o swoich podrozach wirtualnych?
podroznik, 4 lutego 2017, 20:46 | odpowiedz
Z Kolonia bym nie przesadzala ale Malmoe to naprawde masakra, w zyciu bym tam sama nie pojechala!
lucy02, 4 lutego 2017, 21:14 | odpowiedz
kuba Turcja to nie jest arabski kraj. Może autor chciał napisac „muzułmański kraj. Turcy to nie Arabowie. To inna bajka
Dziękuję za komentarz. Zostało zmienione.
Hubert Choroszewski, 4 lutego 2017, 22:11 | odpowiedz
Jamajka to nie tylko Kingston.. O Kingston czytałam, że sa miejsca (dzielnice), których zdecydowanie należy unikać i to nie tylko po zmroku - ale nie wiem, nie dotarliśmy tam. Zwiedziliśmy tylko północną ( zachod, pólnoc, i środek wyspy) - spotkałam właściwie tylko miłych, przyjaznych ludzi. I mało bywałam w turystycznych miejscach. Co prawda nie byłam tam sama - tylko z dwoma koleżankami i kolegą. Ale, wbrew temu, co się naczytałam w necie przed wyjazdem, zwłaszcza na polskich stronach - pozostaje w mojej pamięci jako wyspa pełna miłych ludzi
ewa-a, 4 lutego 2017, 22:18 | odpowiedz
Mnie na padnięto okradziono i pobiyo na Sri Lance kiedy sama wracałam do hotelu
an, 4 lutego 2017, 23:37 | odpowiedz
an Mnie na padnięto okradziono i pobiyo na Sri Lance kiedy sama wracałam do hotelu
a zgwałcono? Bo to artykuł o gwałtach. Napadnięto i okradziono również moją mamę w Zakopanem.
greguś, 4 lutego 2017, 23:42 | odpowiedz
eskie a gdzie Kolonia w Niemczech, Malmo Szwecja, przedmieścia Paryża…przecież to już powoli oddzielne kraje
A gdzie leżą takie kraje jak Kolonia, Malmo czy przedmieścia. Szukam na mapie i nieznajduję
Klaus123, 4 lutego 2017, 23:46 | odpowiedz
Autor chyba nie ma podstawowej wiedzy geograficznej czy też historycznej. Turcja nie ma nic wspólnego z krajami arabskimi. I Turcja krajem niebezpiecznym dla kobiet? Autor chyba sobie żarty stroi. Bywałam wiele razy w żeńskim gronie, można normalnie poruszać się po turystycznych kurortach.
Daga, 5 lutego 2017, 0:42 | odpowiedz
Daga Autor chyba nie ma podstawowej wiedzy geograficznej czy też historycznej. Turcja nie ma nic wspólnego z krajami arabskimi. I Turcja krajem niebezpiecznym dla kobiet? Autor chyba sobie żarty stroi. Bywałam wiele razy w żeńskim gronie, można normalnie poruszać się po turystycznych kurortach.
napisałaś "po turystycznych kurortach" to proponuję Ci byś wybrała się na przedmieścia Ankary czy Stambułu to się wtedy na prawdę dowiesz o czym jest ten artykuł :)
Piotr, 5 lutego 2017, 1:12 | odpowiedz
Osobiście uważam że wszystkie te wymienione kraje w czołówce są także niebezpieczne nie tylko dla kobiet Pozdrawia :)
Piotr, 5 lutego 2017, 1:17 | odpowiedz
Ciekawe, co na to zestawienie powiedzialaby kolezanka z @zeputykompas ...
jan, 5 lutego 2017, 7:33 | odpowiedz
Coś w tym jest, jeśli chodzi o Turcję...Miałam okazję wybrać się na jednodniową wycieczkę do Stambułu z Bułgarii w ramach wycieczki zbiorowej, ale w czasie wolnym przeszłam się (sama) od Hagii Sofii w dół do Bosforu i nie dało się przejść paru kroków bez zaczepek...
kate, 5 lutego 2017, 7:48 | odpowiedz
Nie zgadzam się z opinią o Arabii Saudyjskiej! Mieszkam tu od 2 lat, mam blond włosy, których nie zakrywam, po ulicach chodzę przeważnie sama, również po zmroku i nigdy nie miałam jakiejś groźnej sytuacji. Dużo mniej swobodnie czułam się na ulichach w Centrum Warszawy, gdzie wcześniej mieszkałam. Argumenty,że nie można prowadzić samochodu, trzeba nosić specjalne ubranie (abaja) i że w niektórych miejscach publicznych jest tzw."family section"... Oczywiście, że trzeba się podporządkować bo takie jest tu prawo! Jest to kraj religijny i chyba nikt nie będzie tego kwestionowal. Jadący do Polski obcokrajowiec też musi przestrzegać polskiego prawa... A ataki terrorystyczne? Ostatnimi czasy to Europa może się "pochwalić" ich większą ilością... Naprawdę nie wiem kto pisze te durne artykuły i co one mają na celu?! PS. Zdaję sobie sprawę, że ja mieszkam w stolicy, że na prowincji jest zapewne zupełnie inaczej... Ale bez obaw, praktycznie nie ma wiz turystycznych, więc nikt was tu tak łatwo nie wpuścić. Kobiety jesteście bezpieczne ;)
Ola, 5 lutego 2017, 8:04 | odpowiedz
mnie okradli w pociagu z Gdanska do Krakowa. Polska to niebezpieczny kraj.
podroznik, 5 lutego 2017, 10:12 | odpowiedz
Autor tekstu podaje nt. Hondurasu: "W miarę bezpiecznie jest w rejonach turystycznych, takich jak Copan, wyspa Roatan, Tela i La Ceiba". Departament Stanu, na który się powołuje, podaje w aktualnym Honduras Travel Warning: " the greater urban areas of San Pedro Sula, Tegucigalpa, and La Ceiba have notably high crime and violence rates" Proszę o podanie źródła wskazującego, że La Ceiba jest w miarę bezpiecznym regionem w Hondurasie.
Kornel, 5 lutego 2017, 10:21 | odpowiedz
Ankara, Stambuł przedmieścia. Sam jako facet bez problemu, więc raczej nie przesadzajmy. Pozatym trzeba wziąć pod uwagę że w Turcji, często mylimy Syryjczyków z Turkami. Ci pierwsi faktycznie mocno przekraczają granicę, ale należy ich mocno temperować.
Kuba, 5 lutego 2017, 10:26 | odpowiedz
Piotr
Daga Autor chyba nie ma podstawowej wiedzy geograficznej czy też historycznej. Turcja nie ma nic wspólnego z krajami arabskimi. I Turcja krajem niebezpiecznym dla kobiet? Autor chyba sobie żarty stroi. Bywałam wiele razy w żeńskim gronie, można normalnie poruszać się po turystycznych kurortach.
napisałaś „po turystycznych kurortach” to proponuję Ci byś wybrała się na przedmieścia Ankary czy Stambułu to się wtedy na prawdę dowiesz o czym jest ten artykuł ?
Tak się składa Piotrze ze przez kilka lat mieszkałam w Turcji i poruszałam sie po przedmieściach Stambułu jak i bywalam w centralnej części kraju bez obstawy męskiej. Jest tak samo niebezpiecznie jak w każdym innym kraju. Nie zauważyłam nic co by wyróżniało ten kraj pod tym względem.
yabanci, 5 lutego 2017, 10:59 | odpowiedz
A pro po Turcji. Efez i Troja to są miasta starożytne juz nie istniejące. W tej chwili to są stanowiska archeologiczne..
yabancı, 5 lutego 2017, 11:06 | odpowiedz
an Mnie na padnięto okradziono i pobiyo na Sri Lance kiedy sama wracałam do hotelu
może chcieli nauczyć Cię ortografi.
Piotr, 5 lutego 2017, 11:26 | odpowiedz
wychowałam się i pojechałam na Erasmusa do Turcji i nigdzie nie czułam sie bezpieczniej niż tam. stopem/ spanie pod ruinami miletu wchodziło również w gre. Turcja jest bardziej cywilizowanym miejscem niz wiekszość europy. nazwijcie Turka arabem... śmiało. jeżeli chcecie dostać taki wpi****l że się nie podniesiecie. i jeszcze jedno... bezpieczne miejsce dla kobiet... Troja?? Troja lezy posrodku niczego. prawie pustynia. tam dla kazdego jest bezpiecznie... kto to pisał?
ania, 5 lutego 2017, 11:51 | odpowiedz
lucy02 Z Kolonia bym nie przesadzala ale Malmoe to naprawde masakra, w zyciu bym tam sama nie pojechala!
Mieszkałam tam przez chwilę i jestem bardzo zdziwiona o tym co piszesz. Malmo było bardzo bezpieczne i przyjazne, spacery wieczorami to nie problem.
Mika, 5 lutego 2017, 11:59 | odpowiedz
Byłem z rodziną na Jamajce bez biura podróży, poznaliśmy ją dobrze.Super bezpieczny kraj z bardzo miłymi ludżmi.Polecam
romero1976, 5 lutego 2017, 12:56 | odpowiedz
Mika
lucy02 Z Kolonia bym nie przesadzala ale Malmoe to naprawde masakra, w zyciu bym tam sama nie pojechala!
Mieszkałam tam przez chwilę i jestem bardzo zdziwiona o tym co piszesz. Malmo było bardzo bezpieczne i przyjazne, spacery wieczorami to nie problem.
Zapomnialas dodac ze było to 15 lat temu.
Malediwianczyk, 5 lutego 2017, 13:03 | odpowiedz
"Turcja Kolejny muzłumański kraj na liście." Chyba powinno być muzułmański. Poprawcie literówkę.
gosc, 5 lutego 2017, 15:21 | odpowiedz
Ola Nie zgadzam się z opinią o Arabii Saudyjskiej! Mieszkam tu od 2 lat, mam blond włosy, których nie zakrywam, po ulicach chodzę przeważnie sama, również po zmroku i nigdy nie miałam jakiejś groźnej sytuacji. Dużo mniej swobodnie czułam się na ulichach w Centrum Warszawy, gdzie wcześniej mieszkałam.Argumenty,że nie można prowadzić samochodu, trzeba nosić specjalne ubranie (abaja) i że w niektórych miejscach publicznych jest tzw.”family section”… Oczywiście, że trzeba się podporządkować bo takie jest tu prawo! Jest to kraj religijny i chyba nikt nie będzie tego kwestionowal. Jadący do Polski obcokrajowiec też musi przestrzegać polskiego prawa…A ataki terrorystyczne? Ostatnimi czasy to Europa może się „pochwalić” ich większą ilością…Naprawdę nie wiem kto pisze te durne artykuły i co one mają na celu?!PS. Zdaję sobie sprawę, że ja mieszkam w stolicy, że na prowincji jest zapewne zupełnie inaczej… Ale bez obaw, praktycznie nie ma wiz turystycznych, więc nikt was tu tak łatwo nie wpuścić. Kobiety jesteście bezpieczne ?
To Ci po złości postawili minusy.A wszystko co napisałaś to prawda. Byle kogo nie chcą wpuszczać do kraju,bo im prostytutki nie są potrzebne.Kraj bardzo bezpieczny dla normalnych kobiet. Tylko europejki zapomniały co to normalność i przyzwoitość.Nie wolno chodzić naćpaną,pijaną i pół rozebraną.Tylko tyle
Maria, 5 lutego 2017, 15:36 | odpowiedz
Arabia Saudyjska jest bardzo bezpieczna. Nie wpuszczają samotnych młodych,bo nie chcą prostytucji.Kobietom nie wolno pić ,ćpać i chodzić półnago,wtedy są szanowane i bezpieczne
Maria B, 5 lutego 2017, 15:39 | odpowiedz
Co to za brednie nt. Turcji? Samo stwierdzenie, że Turcja jest krajem arabskim, zasługuje na wydalenie marnego pisarzyny z zespołu redakcyjnego. Zanim zaczęła się wojna w Syrii, wg danych Interpolu Turcja była najbezpieczniejszym krajem w Europie. Jakie długie rękawy i chusta? Mieszkam w TR i mnóstwo młodych kobiet chodzi z otwartym do stanika brzuchem, nawet przy zerowych temperaturach. Kolejny absurd, cytuję: "Kobiety mogą czuć się swobodnie w turystycznych rejonach Stambułu oraz w Efezie i Troi." Czy autor artykułu zdaje sobie sprawę z faktu, iż Efez i Troja to miejsca historyczne, które nie istnieją od 2000 lat? Proszę, pozbądźcie się tego człowieka, dla dobra Waszego Portalu.
żelipapą, 5 lutego 2017, 15:41 | odpowiedz
Ale że Niemiec nie ma ?!
Zdziwko, 5 lutego 2017, 19:06 | odpowiedz
Kto to pisał ? W Turcji wszędzie sama chodziłam nocami i nawet nikt mnie nie zaczepil w klubach to samo nawet nikt nie podejdzie.. Turcy są mili i zawsze pomagają
Karolina, 5 lutego 2017, 20:30 | odpowiedz
Piotr
an Mnie na padnięto okradziono i pobiyo na Sri Lance kiedy sama wracałam do hotelu
może chcieli nauczyć Cię ortografi.
komentarz niemalże bezbłędny...
Irma, 5 lutego 2017, 21:01 | odpowiedz
A mnie wkurza po raz kolejny na tym portalu mylenie Kongo z Demokratyczna Republika Konga. Republika Konga jest bezpiecznym jak na warunki afrykanskie ;) krajem DRK juz zdecydowanie nie. Nazwy prowincji sugeruja ze chodzilo o DRK tylko autor niee jest zwiadom ze sa dwa kraje o podobnej nazwie @Hubert Choroszewski Moze to tez byscie zmienili :)? Bo troche Wam ten artykul przynosi wstyd :(
wr1981, 5 lutego 2017, 23:13 | odpowiedz
bardzo tendencyjny artykuł jeden z gorszych na tym portalu...
minimax, 6 lutego 2017, 8:41 | odpowiedz
Byłam w Egipcie i nigdy więcej. W ogóle nie zwazali na mojego męża, nachalni i ordynarni faceci.
Karo, 6 lutego 2017, 9:06 | odpowiedz
Fatalny artykuł, byłam we wszyskich afrykańskich krajach do których lepiej nie jechać, w tym parokrotnie z małym dzieckiem w tej oj jakże niebezpiecznej Kenii Jak można pisać takie bzdury i jeszcze brać za to kasę, Zgodzę się z przedmówcą, czuję zagrożenie w Warszawie na górnym Mokotowie po zmroku.
Shalvunia, 14 marca 2017, 17:07 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »