Fly4free.pl

Najbardziej komfortowy autokar Lux Express Special już w Polsce. Przejazdy od 40 PLN (relacja)

Najbardziej komfortowy autokar na liniach regularnych już w Polsce! Ruszyły pierwsze kursy między Warszawą a Wilnem, które obsługuje Lux Express Special. Zapraszamy na relację live. Sprawdzamy jak podróżuje się tym nowoczesnym autokarem.

Lux Express Special kursują od niedawna Polski. Do tej pory jeździły m.in. na Litwie, Łotwie czy w Estonii i Rosji. Autobus odjeżdża z tego samego stanowiska dworca autobusowego w Wilnie co znana Wam już linia Simple Express.

Odjazd w kierunku Warszawy to godzina 6.40 czasu litewskiego.

Lux Express Special Wilno2

Podczas gdy jeden z kierowców zajmuje się pakowaniem do luku bagaży, drugi sprawdza rezerwacje i zaprasza pasażerów do zajmowania miejsc w autobusie.

Lux Express Special bilety

Lux Express Special bagaże

Na pierwszy rzut oka z zewnątrz autobus niczym nie różni się do tych, które obsługują m.in. krajowe połączenia z Warszawy do Kielc, Krakowa, Rzeszowa czy Tarnowa. Identyczne malowanie oraz logo identyfikujące przewoźnika.

W Wilnie autokar ma dwa przystanki. Na dworcu autobusowym oraz przy centrum handlowym Panorama. Przy tym ostatnim zlokalizowany jest tzw. punkt przesiadkowy. Tutaj pasażerowie podróżujący do oraz z Rygi, Tallinna czy Moskwy mają możliwość zmiany autokaru. Połączenia są skomunikowane.

Lux Express Special Panorama przesiadka

Lux Express Special przystanek Panorama

Do Warszawy wyruszamy w pełnym składzie. Wszystkie miejsca są zajęte. Każdy z pasażerów otrzymał butelkę wody. W pojeździe dostępna jest darmowa kawa, herbata czy czekolada.

Autokar jest wyposażony m.in. w pojedyncze i podwójne odchylana skórzane fotele. 36 miejsc sprawia, że wnętrze jest bardzo przestronne, pasażer otrzymuje sporą przestrzeń dla wygody podróżowania. Bardzo dużo miejsca m.in. na nogi docenią m.n. osoby wyższego wzrostu.

Za kierowcą znajdują się wyłącznie pojedyncze miejsca. Z drugiej strony przejścia jest rząd z podwójnymi fotelami.

Lux Express Special wnętrze1

Lux Express Special wnętrze4

Lux Express Special wnętrze3

Lux Express Special wnętrze2

Fotele są komfortowe. Obite miękką i przyjemną w dotyku skórą. Podobnie jest podłokietniki oraz rozkładany podnóżek. Nie znajdziemy tutaj plastikowych elementów, które przy dłuższych podróżach stają się mniej komfortowe.

W poprzedzające fotele zostały wbudowane rozkładane stoliki, na których możemy ustawić np. laptopa i pracować podróżując.

Lux Express Special wnętrze8

Negatywnie oceniamy brak systemu rozrywki pokładowej znany np. z Lux Express obsługujący trasy krajowe w Polsce. Nie każdy zabiera ze sobą laptopa lub tablet. Gdyby pojazd był wyposażony w dotykowe tablety, podróż można sobie umilić np. oglądając film, słuchając muzyki czy surfując w internecie. Tutaj tego nie zrobimy. Liczymy, że przy kolejnej wymianie floty ten element zostanie uzupełniony.

Lux Express special okno

Naszym zdaniem niektórzy z pasażerów mogą mieć problem z bagażem podręcznym, który zabierają ze sobą do autobusu. Dotyczy to tych, którzy zarezerwują pojedyncze miejsca. Nad nimi nie ma półek, na których takich bagaż można umieścić. Te znajdują się wyłącznie pod sufitem nad rzędami z podwójnymi fotelami. Bagażu podręcznego nie umieścimy też pod fotelem, znajduje się podnóżek. Mając więc większy bagaż podręczny (plecak, torba itp.) warto przed podróżą oddać go do luku bagażowego.

Lux Express Scpeial półka2

Lux Express Scpeial półka

Oparcie każdego z foteli można rozłożyć. Odchyla się prawie do pozycji leżącej. Jednocześnie osoba siedząca z tyłu nie odczuwa z tego tytułu dyskomfortu. Fotele, że na tyle daleko od siebie odsunięte, że bez problemu potrzeby zarówno pasażera chcącego zdrzemnąć się jak i tego, który chce pracować zostają w naszej ocenie zachowane.

Lux Express Special wnętrze7

Kapitalną sprawą są podnóżki. Wyposażone są w nie wszystkie fotele. Ich zastosowanie docenią ci, którzy podróżując chcą spać. Po rozłożeniu oparć foteli mamy możliwość rozłożenia podnóżka. Jego wysokość możemy indywidualnie regulować. Nie musimy martwić się o zgięte nogi. Można je wyprostować bez obawy, że braknie miejsca lub, że będziemy przeszkadzać pasażerowi siedzącemu przed nami.

Lux Express Special wnętrze11

Lux Express Special wnętrze10

Przy każdym z foteli znajduje się gniazdko elektryczne oraz panel radiowy z zaprogramowanymi ośmioma stacjami.

Lux Express Special wnętrze15

Lux Express Special wnętrze14

Lux Express Special wnętrze13

W autokarze dostępne jest bezpłatne WiFi. Prędkość może nie powala, ale pozwalała na swobodne przeglądanie stron, sprawdzenie poczty itp. Co trzeba podkreślić internet był przez całą drogę od Wilna do Warszawy z dwoma małymi przerwami już na terenie Polski (las).

Lux Express Special internet

W trakcie podróży bezpłatnie korzystamy również z automatu z kawą, herbatą czy czekoladą. Znajduje się przy środkowych drzwiach. Obowiązuje samoobsługa. Opis obsługi urządzenia dostępny jest m.in. w języku polskim. Tuż obok automatu, jeżeli ktoś ma ochotę dostępna jest prasa (język litewski) oraz magazyn pokładowy (język polski).

Lux Express Special automat2

Lux Express Special automat

Przy środkowych drzwiach znajduje się też toaleta. Nie jest dużych rozmiarów, niemniej na potrzeby podróży jest w naszej ocenie wystarczająca. Nawet osoba o wyższym wzroście może z niej swobodnie korzystać. Mankamentem jest wejście do toalety i prowadzące do niej strome schody. Na minus oceniamy również brak automatycznego włącznika światła. Czujnik ruchu byłby zdecydowanie lepszy. Może będzie, że się „czepiamy”, niemniej jeżeli ktoś zapomni wyłączyć światło to system wizualnej informacji pokazuje status „zajęte” co dla wszystkich jest mylące.

Lux Express Special wc2

Lux Express Special wc

U kierowcy za dodatkową opłatą można kupić np. słuchawki (8 PLN) lub poduszkę (15 PLN). Można to zrobić przed podróżą lub w trakcie.

Lux Express Special poduszka

Standardowa cena przejazdu w jedną stronę to 105 PLN. Cenę można obniżyć korzystając np. z promocyjnych kodów. aktualnie działa kod „special„. Używając go kupicie bilety na podróże Lux Express Special za 40 PLN w jedną stronę. Terminy podróży od dziś do końca wakacji!

Lux Express Special bilety promocja

Bilety kupicie na stronie internetowej przewoźnika lub korzystając z udostępnionego poniżej widgetu Lux Express.

Lux Express Special Promocja

Mamy dla Was prezent od Lux Express. Darmowe przejazdy jeszcze podczas tegorocznych wakacji autokarem Lux Express Special Warszawa – Wilno – Warszawa lub Wilno – Warszawa – Wilno. Bilety (dla dwóch osób) otrzymają ci, którzy poprawnie odpowiedzią na pytanie.

Lux Express Special darmowe bilety

O której godzinie Lux Express Special odjeżdża w kierunku Wilna z przystanku Warszawa Dworzec Centralny. Odpowiedź wpiszcie w tytule maila, który wyślijcie na adres bilety@fly4free.pl. Nagrodzimy osoby, których maile dotrą do nas w kolejności jako 100 oraz 200. Prawidłowa odpowiedź 15.30. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Z laureatami skontaktujemy się mailowo.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Relacja roku. Pozdrawiam
pip, 13 lipca 2015, 8:03 | odpowiedz
Jedziemy już za tydzień! Oby było komfortowo :-)
skoczek, 13 lipca 2015, 8:18 | odpowiedz
Czyta się z zapartym tchem!
MarekKa, 13 lipca 2015, 8:21 | odpowiedz
Tak się zastanawiam jaki sens ma posiadanie przez jednego przewoźnika dwóch marek (Lux Express i Simple), nie prościej by to było ujednolicić?
mar, 13 lipca 2015, 9:13 | odpowiedz
Po Azji takie autokary kursują od lat. I kto tu jest zacofany :)
pp, 13 lipca 2015, 9:34 | odpowiedz
Do autobusów z Ameryki Płd jeszcze daleka droga ale coraz lepiej.
jak, 13 lipca 2015, 9:43 | odpowiedz
marTak się zastanawiam jaki sens ma posiadanie przez jednego przewoźnika dwóch marek (Lux Express i Simple), nie prościej by to było ujednolicić?
Mają inne autobusy, o innym komforcie - maka to określa.
jak, 13 lipca 2015, 9:44 | odpowiedz
Takie cudo na trasie dziennej - no nie wiem...
ja, 13 lipca 2015, 10:48 | odpowiedz
Powoli doganiamy Agentynę, ale coś bardzo powoli
MarekKa, 13 lipca 2015, 10:50 | odpowiedz
A w jakiej cenie są poduszki i słuchawki?
Mentos, 13 lipca 2015, 11:10 | odpowiedz
Szczerze? Wolę trochę mniej miejsca, ale półki nad siedzeniami i dotykowe ekrany z filmami, więc prędzej zdecydowałbym się albo na zwykłego SimpleExpress albo na Ecolines
kitsun, 13 lipca 2015, 11:46 | odpowiedz
jak
marTak się zastanawiam jaki sens ma posiadanie przez jednego przewoźnika dwóch marek (Lux Express i Simple), nie prościej by to było ujednolicić?
Mają inne autobusy, o innym komforcie – maka to określa.
No właśnie nie wiem czy ten komfort taki różny. Są Simple, które mają dotykowe ekrany (Praga-Wrocław) i komfort taki jak w Luxie.
kitsun, 13 lipca 2015, 12:41 | odpowiedz
kitsun
jak
marTak się zastanawiam jaki sens ma posiadanie przez jednego przewoźnika dwóch marek (Lux Express i Simple), nie prościej by to było ujednolicić?
Mają inne autobusy, o innym komforcie – maka to określa.
No właśnie nie wiem czy ten komfort taki różny. Są Simple, które mają dotykowe ekrany (Praga-Wrocław) i komfort taki jak w Luxie.
roznica w komforcie ogrona. Jechalem dwa lata temu z Warszawy do Sankt Petersburga, i jeden odcinek (Wilno-Ryga) pokonywalem Lux Express'em Special. Bardzo wygodne fotele i mnostwo miejsca na nogi co dla wysokich osob jest bardzo istotne (Simple Express i PB daleko w tyle).
ob1, 13 lipca 2015, 12:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wszystko spoko ale godziny przyjazdu do Wilna masakryczne... Szkoda, że nie odjeżdza rano :( No coż.. pozostaje jeździć ciasnym PB :)
iwan-82, 13 lipca 2015, 13:07 | odpowiedz
iwan-82Wszystko spoko ale godziny przyjazdu do Wilna masakryczne… Szkoda, że nie odjeżdza rano No coż.. pozostaje jeździć ciasnym PB
fakt, wystarczy wyjechac 4h wczesniej i juz jest ok, na miejscu o 19 (oczywiscie optymalnie by było wyjazdzac o 7-8 rano) ,wyjazd z kolei w Litwy zamiast o mega porannej 6 przesunac na 9
Ciepły_Darek, 13 lipca 2015, 13:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
MentosA w jakiej cenie są poduszki i słuchawki?
Jak jechałem na tresie Ryga-Wilno to słuchawki były za darmo. W Simple kosztowały chyba 1 euro.
Kalispell, 13 lipca 2015, 13:51 | odpowiedz
Czy ktoś wie dlaczego Norwegian nie lata we wrześniu z Paryża do Warszawy? :(
Ola, 13 lipca 2015, 13:53 | odpowiedz
ob1
kitsun
jak
marTak się zastanawiam jaki sens ma posiadanie przez jednego przewoźnika dwóch marek (Lux Express i Simple), nie prościej by to było ujednolicić?
Mają inne autobusy, o innym komforcie – maka to określa.
No właśnie nie wiem czy ten komfort taki różny. Są Simple, które mają dotykowe ekrany (Praga-Wrocław) i komfort taki jak w Luxie.
roznica w komforcie ogrona. Jechalem dwa lata temu z Warszawy do Sankt Petersburga, i jeden odcinek (Wilno-Ryga) pokonywalem Lux Express’em Special. Bardzo wygodne fotele i mnostwo miejsca na nogi co dla wysokich osob jest bardzo istotne (Simple Express i PB daleko w tyle).
Tak ale tu porównujesz Lux Express Special z Simple Express i tu nie ma dyskusji, że różnica jest. Mnie chodziło o zwykły Lux Express, a Simple Expressy, które mają ekrany dotykowe/filmy. Poza kolorem autobusu wydaje mi się, że nie ma wielkiej różnicy.
kitsun, 13 lipca 2015, 15:45 | odpowiedz
poprawcie literówki w tekście ;)
blackfairy, 13 lipca 2015, 21:51 | odpowiedz
Nooo przypomina mi sie Iran :) unas to co u innych jest normalka tutaj jest specjal.
Idzik, 22 września 2015, 10:32 | odpowiedz
A w ogóle gdzie jest ten włącznik światła? Byłem w wc i ciemność ogarnęła mnie wielka.... Szukałem wlacznika ale nie widzialem
edek, 20 marca 2016, 16:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »